“Jesteśmy tak słabi, że Bereszyński wygląda jak Cafu”. Fani Napoli są wściekli

Kibice Napoli zdecydowanie wyrazili swoje niezadowolenie z obecnej sytuacji, domagając się od prezydenta Aurelio De Laurentiisa sprzedaży klubu i krytykując postawę zawodników po zdobyciu scudetto w poprzednim sezonie. W sobotę Azzurri przegrali kolejny ligowy mecz.

Khvicha Kvaratskhelia i Bartosz Bereszyński
ZUMA Press, Inc. / Alamy Na zdjęciu: Khvicha Kvaratskhelia i Bartosz Bereszyński

Kibice Napoli szybko zapomnieli o sukcesach

Rok po świętowaniu pierwszego od ponad trzech dekad tytułu mistrza Włoch, kibice Napoli znaleźli się w zupełnie innej rzeczywistości. W ostatnich tygodniach, frustracja ultrasów związana z występami drużyny po zdobyciu scudetto osiągnęła punkt kulminacyjny. W trakcie pierwszej połowy meczów na własnym stadionie fani demonstracyjnie opuszczali swoje miejsca, aby wyrazić swoje niezadowolenie.

Tymczasem, podczas sobotniego wyjazdu na Stadio Castellani, gdzie Napoli zmierzyło się z Empoli, kibice wywiesili transparent z napisem: “Tylko kibice zawsze wygrywają” i opuścili trybuny na pierwsze 15 minut meczu. W tym czasie przegapili gola zdobytego przez Alberta Cerriego, który padł w 4. minucie i zdecydował o porażce Azzurrich 0:1.

Fani Azzurrich żądają zmiany właściciela

Gdy około 4000 fanów wróciło na sektor gości, zaczęli wykrzykiwać obelgi w kierunku własnych zawodników. – Damy wam swoje jaja, weźcie się do roboty – można było usłyszeć z trybun. Oberwało się również prezydentowi klubu, Aurelio De Laurentiisowi. W pewnym momencie ultrasi skandowali: – De Laurentiis, usłysz nasz głos – sprzedaj Napoli.

Fani upust swoim emocjom dali również w mediach społecznościowych. Zwrócono uwagę, że Cerri nie zdobył gola w Serie A od kwietnia 2021 roku. – Obrona Napoli jest tak beznadziejna, że nawet Cerri zdołał strzelić nam gola – napisał jeden z nich. – Jesteśmy tak słabi, że Bereszyński wygląda jak Cafu. Wstyd – dodał inny.

Obecnie Napoli zajmuje ósme miejsce w tabeli Serie A. Azzurri mają już nikłe szanse na awans do Ligi Mistrzów.