Ancelotti bez ogródek. Włoch wprost o Bellinghamie i całej drużynie

Jude Bellingham nie rozegrał najlepszego meczu w półfinale Ligi Mistrzów. Wprost o dyspozycji Anglika wypowiedział się Carlo Ancelotti.

Carlo Ancelotti
ddp media GmbH / Alamy Na zdjęciu: Carlo Ancelotti

Jude Bellingham poniżej oczekiwań, Ancelotti nie ukrywa

Real Madryt wywalczył remis w meczu na Allianz Arenie z Bayernem Monachium. Decydującego gola na 2:2 zdobył Vinicius Junior, który został uznany za najlepszego piłkarza spotkania.

Poniżej oczekiwań zaprezentował się Jude Bellingham. Angielski pomocnik nie mógł się odnaleźć w grze Królewskich, co poskutkowało przedwczesną zmianą. Oprócz tego piłkarz zmagał się z problemami fizycznymi, o czym powiedział Carlo Ancelotti, odnosząc się do jednego z pytań.

– Jude Bellingham nie był dziś na najlepszym poziomie, ale tak samo mogę powiedzieć o całym zespole. Po 60 minutach dostał skurczy, więc musiałem go zmienić – powiedział Włoch.

W późniejszej części konferencji trener Realu Madryt zwrócił uwagę na to, że Bayern był świetnie dysponowany. Natomiast Królewscy nie zaprezentowali swojego najwyższego poziomu.

Bayern zagrał dziś swój najlepszy futbol, ​​a my nie zagraliśmy najlepiej, jak potrafimy – powiedział wprost Ancelotti.

– Zaczęli dobrze. Jednak kiedy my dobrze rozpoczęliśmy drugą połowę, straciliśmy dwa gole – mówił z uśmiechem.

Gol Sane? Nie lubię krytykować moich zawodników. Oczywiście to był błąd, bo Sane dostał się do środka. Mogliśmy zrobić lepiej – kontyunował.

Czy to oznacza, że Włoch jest niezadowolony z wyniku? Niekoniecznie, ponieważ niedługo po krytycznych słowach określił wynik jako dobry i raczej nie może to dziwić, patrząc na fakt, że rewanż zostanie rozegrany na Santiago Bernabeu.

Drugi mecz półfinałowy pomiędzy Realem a Bayernem odbędzie się w środę (8 maja) o godzinie 21:00.

Czytaj dalej: Grealish rozchwytywany. Kolejny wielki klub w grze o gwiazdę Man City