Papszun potwierdza transfer Rakowa! Napastnik blisko dołączenia do klubu

Raków Częstochowa wygrał (2:0) z Motorem Lublin w 1. kolejce PKO Ekstraklasy. Po meczu Marek Papszun w rozmowie z Canal+ Sport potwierdził, że David Ezeh jest blisko transferu do Medalików.

Marek Papszun
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Marek Papszun

David Ezeh zostanie nowym napastnikiem Rakowa

Raków Częstochowa w niedzielę rozpoczął rywalizację w PKO BP Ekstraklasie. W pierwszym meczu nowego sezonu podopieczni Marka Papszuna udali się na wyjazd do Lublina, gdzie mierzyli się z miejscowym Motorem. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem (2:0) zespołu spod Jasnej Góry. Na listę strzelców w 32. minucie wpisał się Ante Crnac, a wynik meczu w ostatnich kilku minutach podwyższył Dawid Drachal.

Dla obecnego szkoleniowca Rakowa był to pierwszy triumf z zespołem w oficjalnym meczu od momentu powrotu do Częstochowy. Po spotkaniu 49-latek stanął przed kamerami Canal+ Sport i odpowiedział na kilka pytań. Jednym z nich była kwestia transferu 18-letniego Davida Ezeha. Dość nieoczekiwanie Marek Papszun potwierdził, że fiński piłkarz jest blisko przeprowadzki pod Jasną Górę.

Tak, jesteśmy blisko transferu Davida Ezeha – potwierdził Marek Papszun w pomeczowym wywiadzie z Canal+ Sport.

David Ezeh pochodzi z Finlandii, choć posiada również nigeryjski paszport. Mierzący 187 cm napastnik jest wychowankiem HJK Helsinki, gdzie w obecnym sezonie wystąpił w 14 meczach, w których zdobył 4 bramki i zaliczył 2 asysty. Młody napastnik na swoim koncie ma również występy w młodzieżowej reprezentacji Finlandii do lat 19. W drużynie narodowej uzbierał 5 spotkań, w których strzelił 4 bramki.

W następnym meczu podopieczni Marka Papszuna zmierzą się z Cracovią. Spotkanie w Częstochowie zostanie rozegrane w poniedziałek (29 lipca) o godzinie 19:00. Po 1. kolejce PKO BP Ekstraklasy Medaliki zajmują 5. miejsce w lidze z dorobkiem 3 punktów.