Patrick Dorgu znalazł się pod obserwacją Napoli w kontekście potencjalnego transferu. Jak podaje Fabrizio Romano latem Lecce odrzuciło oferty od Chelsea i Tottenhamu.

Antonio Conte
LaPresse / Alamy Na zdjęciu: Antonio Conte

Patrick Dorgu przymierzany do Napoli

Napoli fantastycznie radzi sobie w bieżącym sezonie. Odkąd zespół przejął Antonio Conte pod Wezuwiuszem ponownie myśli się o sukcesach i walce o Scudetto. Na tę chwilę neapolitańczycy znajdują się na fotelu lidera, a w sobotę umocnili się na prowadzeniu.

W ramach 9. kolejki Serie A podopieczni Antonio Conte mierzyli się na własnym stadionie z Lecce. Spotkanie zakończyło się skromnym jednobramkowym zwycięstwem Napoli (1:0). Zwycięską bramkę zdobył Giovanni Di Lorenzo w 73. minucie meczu.

Fabrizio Romano poinformował, że przy okazji starcia Napoli – Lecce mistrz Włoch z sezonu 2022/2023 obserwował grę Patricka Dorgu. 19-latek mimo młodego wieku zdążył już zadebiutować w reprezentacji Danii. Co więcej, jego rozwój oraz występy w rozgrywkach ligowych przykuwają uwagę czołowych klubów w Europie. Latem obecny klub Dorgu, czyli Lecce odrzucił oferty z Chelsea i Tottenhamu.

Mimo to Napoli wciąż musi mieć na uwadzę, że kluby z Anglii obserwują obrońcę. Fabrizio Romano zaznacza, że zarówno The Blues, jak i Koguty wciąż są zainteresowane transferem utalentowanego zawodnika z myślą o przyszłości.

Dorgu ma w tym sezonie na swoim koncie 8 spotkań, w których zdobył jedną bramkę. Na murawie spędził 675 minut. Do Lecce przeniósł się latem 2022 roku z akademii duńskiego FC Nordsjaelland. Za transfer piłkarza zapłacono ok. 200 tysięcy euro.