Manchester United chce sprowadzić obrońcę. Zapłaci 90 milionów

Manchester United w lecie zamierza wzmocnić środek defensywy. Czerwone Diabły są zainteresowane obrońcą z Bundesligi, donosi Bild.

Ruben Amorim
Obserwuj nas w
News Images LTD / Alamy Na zdjęciu: Ruben Amorim

Manchester United szuka wzmocnień w Bundeslidze

Jak w tej chwili prezentuje się obrona klubu z Old Trafford? Harry Maguire, Matthijs de Ligt, Leny Yoro, a także niewykorzystywany przez Rubena Amorima Victor Lindelöf, kontuzjowani Lisandro Martinez i 37-letni Jonny Evans. W kadrze jest także 18-letni Ayden Heaven, który jeszcze nie zanotował debiutu w Premier League. Manchester United postanowił wzmocnić rywalizację na pozycji środkowego obrońcy.

Bild przekonuje, Czerwone Diabły wyrażają poważne zainteresowanie zawodnikiem z Bundesligi. Na celowniku Man United znalazł się Castello Lukeba. 22-latek właśnie rozgrywa drugi sezon w barwach RB Lipsk, do którego trafił za 30 milionów z Olympique Lyon.

  • Manchester United – sezon 2024/25

W kontrakcie jednokrotnego reprezentanta Francji, który obowiązuje do 30 czerwca 2029 roku, znajduje się klauzula wykupu. United może wykupić defensora za 90 milionów euro. Bild twierdzi, że Lukeba jest gotowy na kolejny krok w swojej karierze i w lecie będzie chciał zmienić miejsce pracy.

W tym sezonie 22-latek rozegrał 18 spotkań, a na boisku spędził 1259 minut. Francuz opuścił 12 meczów z powodu urazów mięśniowych.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze