Guardiola chce piłkarza Realu Madryt. Gwiazdor zdecydował

Manchester City rozważa transfer Eduardo Camavingi. Pep Guardiola uważa, że Francuz byłby dużym wzmocnieniem. Według portalu Football Insider pomocnik jest gotów na przeprowadzkę do Premier League.

Josep Guardiola
Obserwuj nas w
News Images LTD / Alamy Na zdjęciu: Josep Guardiola

Manchester City rozważa transfer Eduardo Camavingi

Manchester City po słabym sezonie, jaki aktualnie notuje, zaplanował duże zmiany podczas letniego okna transferowego. Od pewnego czasu w mediach pojawiają się doniesienia, że Obywatele zainteresowali się piłkarzem Realu Madryt – Eduardo Camavingą.

Fanem pomysłu sprowadzenia środkowego pomocnika ma być Pep Guardiola. Hiszpan ma przygotować ważną rolę w składzie dla 22-latka, co może okazać się kuszące, biorąc pod uwagę fakt, że Los Blancos nie uważają go za kluczowego zawodnika wyjściowego składu.

POLECAMY TAKŻE

Jak informuje portal Football Insider, na przeprowadzkę do Manchesteru City otwarty jest sam piłkarz. Głównym powodem takiej decyzji ma być fakt, że Camavinga ma obawy odnośnie swojego miejsca w składzie Realu Madryt. Były szef skautingu m.in. Man United, Mick Brown w rozmowie z brytyjskim portalem zdradził, że pomocnik jest sfrustrowany grą na Santiago Bernabeu.

Aktualny mistrz Anglii nie będzie miał jednak łatwego zadania, aby pozyskać Camavingę. Manchester City musi przygotować solidną propozycję, która przekona Real do rozstania z utalentowanym piłkarzem. Mówi się, że Królewscy wycenili piłkarza na 70 milionów funtów.

Camavinga dołączył do Realu Madryt latem 2021 roku z Rennes za ok. 30 mln euro. Łącznie w barwach klubu rozegrał 173 mecze, w których zdobył 3 gole i zaliczył 9 asyst. Umowa piłkarza wygasa w czerwcu 2029 roku.

Komentarze