Włoskie media nie pozostawiły suchej nitki na Mourinho

Jose Mourinho został mocno skrytykowany przez włoską prasę po katastrofalnej porażce Romy z Genoą aż 1:4. - I to jest ta Roma? - pyta ironicznie La Gazzetta dello Sport.

Jose Mourinho
IMAGO / Daniele Buffa Na zdjęciu: Jose Mourinho
  • Roma zaliczyła falstart na początku nowej kampanii
  • Giallorossi zgromadzili pięć punktów w sześciu meczach
  • Media krytykują Mourinho i grę zespołu

Mourinho i Roma krytykowane przez włoskie media

AS Roma zaliczyła najgorszy start w Serie A w ostatnich latach, zdobywając zaledwie pięć punktów w pierwszych sześciu występach. Zespół Jose Mourinho rozbił Empoli 7:0, ale stracił punkty po remisach z Salernitaną i Torino oraz porażkach z Hellas Weroną, Milanem, a teraz Genoą.

Roma przegrywała z Genoą 0:1 już po pięciu minutach po bramce Alberta Gudmundssona. Bryan Cristante strzelił wyrównującego gola 17 minut później, ale trafienia Mateo Reteguiego, Mortena Thorsby’ego i Juniora Messiasa zapewniły zwycięstwo drużynie Alberto Gilardino.

Włoskie media krytykują Mourinho po kolejnym słabym występie. – I to jest ta Roma? – pyta ironicznie La Gazzetta dello Sport. Mediolański dziennik podkreśla, że kontuzje w zespole Giallorossich nie są żadną wymówką, bo zespół prezentuje się fatalnie w wielu aspektach. – Zespół jest powolny, a obrona stworzona z niezrozumiałych wyborów. Romie strzela każdy, a ich gra zbyt miękka – dodaje z kolei Corriere dello Sport.