Telefon zamiast VAR-u. Awaria podczas meczu Serie A

Media we Włoszech donoszą o problemach z działaniem systemu VAR podczas jednego z sobotnich meczów Serie A. Ostatecznie, by rozstrzygnąć jedną z sytuacji, sędziowie musieli skorzystać z… telefonu.

Piłkarze Frosinone
IMAGO Na zdjęciu: Piłkarze Frosinone
  • W czasie meczu Frosinone z Monza doszło do awarii systemu VAR
  • Sędziowie musieli znaleźć inny sposób na komunikację z wozem
  • Ostatecznie Monza wygrała wyjazdowy mecz 3:2

Telefon zamiast VAR-u

Do całej sytuacji doszło w sobotnim meczu Frosinone z AC Monza, który zakończył się wygraną gości (2:3). VAR po raz pierwszy zawiódł w czasie pierwszej połowy. Wówczas sędzina Maria Sole Ferrieri Caputi zarządziła kilkuminutową przerwę, a piłkarze mieli chwilę czasu na odpoczynek.

Jak donosi La Repubblica, VAR zawiódł ponownie, gdy goście strzelili gola w 43. minucie gry. Cała sytuacja została sprawdzana na powtórkach, ale wóz nie był w stanie skontaktować się z sędziną na murawie. Ostatecznie arbiter odpowiedzialny za VAR musiał zadzwonić do czwartego oficjela, który znajdował się przy boisku, używając zwykłego telefonu.

Problemy z łącznością przedłużyły nieco sobotni mecz. Ostatecznie po trzy punkty sięgnęli goście.