Runjaić szaleje w Udinese. Jest liderem Serie A!

Kosta Runjaić znakomicie sprawdza się w roli szkoleniowca Udinese. Bianconeri dzięki wygranej z Parmą wskoczyli na fotel lidera Serie A po czwartej kolejce nowego sezonu.

Kosta Runjaic
LaPresse / Alamy Na zdjęciu: Kosta Runjaic

Runjaić znakomicie odnalazł się w Serie A

Kosta Runjaić został trenerem Udinese w lipcu tego roku i znakomicie sprawdza się w roli szkoleniowca Bianconerich. Ekipa ze Stadio Friuli co prawda zremisowała w pierwszym meczu trwającej kampanii Serie A z Bologną 1:1, ale w dwóch kolejnych spotkaniach pokonała Lazio oraz Como. W poniedziałek podopieczni Kosty Runjaicia mierzyli się z beniaminkiem włoskiej ekstraklasy Parmą.

Spotkanie dla Udinese rozpoczęło się fatalnie, bowiem już w 2. minucie pierwszego gola dla Parmy zdobył Del Prato, a jeszcze przed przerwą podwyższył Bonny. Kosta Runjaić wykonał jednak znakomitą pracę w przerwie meczu i na drugą odsłonę jego zespół wyszedł całkowicie odmieniony. Lucca szybko zdobył bramkę kontaktową, a w 68. minucie do wyrównania doprowadził Thauvin. Chwilę później czerwoną kartkę zobaczył Keita, co ułatwiło zadanie Udinese w ostatnich minutach meczu. Poniedziałkowy mecz finalnie zakończył się zwycięstwem gości 3:2, a decydujące trafienie znów padło łupem Thauvina.

Były trener Pogoni Szczecin oraz Legii Warszawa dzięki trzeciemu zwycięstwu z rzędu wprowadził Udinese na fotel lidera Serie A. Obecnie ekipa Runjaicia ma dziesięć punktów i jedno oczko przewagi nad drugim Napoli. Kolejne drużyny w zestawieniu, Inter, Juventus i Torino, zgromadziły do tej pory punktów osiem. Runjaić notuje znakomity start w nowym klubie. Warto przypomnieć, że Udinese zakończyło poprzednią kampanię na odległym piętnastym miejscu z zaledwie dwoma oczkami przewagi nad Frosinone, które spadło z ligi.