Napoli na deskach! Fatalny start sezonu drużyny Conte [WIDEO]

SSC Napoli w swoim pierwszym spotkaniu nowego sezonu mierzyło się z Hellasem Verona. Zespół prowadzony przez Antonio Conte zawiódł oczekiwania kibiców. "Azzurri" bowiem przegrali na Stadio Marcantonio Bentegodi 0:3.

Giovanni Simeone
Na zdjęciu: Giovanni Simeone

SSC Napoli przegrywa z Hellasem Verona!

SSC Napoli w minioną sobotę rozpoczęło swoje zmagania w sezonie 2024/25. Piłkarze Antonio Conte w Pucharze Włoch mierzyli się z Modeną. O tym meczu z pewnością chcieliby zapomnieć „Azzurri”, którzy zapewnili sobie awans do kolejnej rundy dopiero po rzutach karnych. W swoim pierwszym spotkaniu nowego sezonu Serie A zespół z południa Italii natomiast mierzył się na wyjeździe z Hellasem Verona.

Pierwsza odsłona rywalizacji na Stadio Marcantonio Bentegodi nie stała na wysokim poziomie. SSC Napoli nie prezentowało spektakularnego futbolu, który mógłby zagrozić rywalowi. Ba, to Hellas Verona miał delikatną przewagę nad wyżej notowanym rywalem. Pierwsza połowa jednak zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga część meczu rozpoczęła się wyśmienicie dla gospodarzy. Hellas Verona objął prowadzenie w 50. minucie. Na listę strzelców wpisał się Dailon Livramento.

W kolejnych minutach nie było widoczne przebudzenie SSC Napoli. To właśnie gospodarze zaznaczali swoją jeszcze większą przewagę. W 75. minucie udało im się podwyższyć prowadzenie. A zrobił to mianowicie Daniel Mosquera. W samej końcówce Kolumbijczyk ustalił wynik meczu na 3:0.

Rywalizacja na Stadio Marcantonio Bentegodi mogła się skończyć jeszcze wyższym rezultatem. Jednak w końcówce meczu Alex Meret ratował Napoli przed jeszcze większym blamażem.

Hellas Verona – SSC Napoli 3:0

Livramento (50′), Mosquera (75′, 90+4′)

Sprawdź także: Napoli finalizuje transfer skrzydłowego Benfiki. Sięgnęli głęboko do portfela