Młody Polak wychwalany we Włoszech. “Cenna broń taktyczna”

Kacper Urbański rozegrał ponad 70 minut w meczu z SSC Napoli i po spotkaniu został doceniony przez lokalne media, które wystawiły mu bardzo pozytywne recenzje. Dla 19-latka był to 20 mecz w Serie A.

Kacper Urbański
Aflo Co. Ltd. / Alamy Na zdjęciu: Kacper Urbański

Rośnie wielki talent

Drużyna Bolognii w tym sezonie jest prawdziwą sensacją włoskiej Serie A. Ekipa prowadzona przez Thiago Motte zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli i ma spore szanse na zakończenie obecnej kampanii na podium. Dodatkowo futbol prezentowany przez klub z regionu Emilia-Romania jest niezwykle atrakcyjny dla oka. W sukcesie tego zespołu udział swój mają dwaj Polacy. Chodzi mianowicie o Łukasza Skorupskiego, który przez większą część sezonu był podstawowym bramkarzem oraz młodego Kacpra Urbańskiego, który wchodzi przebojem do ligi włoskiej.

Raptem 19-letni środkowy, ofensywny pomocnik w tym sezonie rozegrał 23 mecze zarówno w Serie A, jak i Pucharze Włoch. Przekłada się to na nieco ponad 900 minut spędzonych na boisku, ale z każdym kolejnym meczem prezentuje się coraz lepiej i zbiera dobre recenzje. Szczególnie dziennikarze z Italii chwalą go po ostatnim meczu z SSC Napoli, w którym Bolonia wygrała 2:0 na wyjeździe pod Wezuwiuszem. Wychowanek Lechii Gdańsk rozegrał ponad 70 minut.

To cenna broń taktyczna, ponieważ stale przeszkadzał Lobotce. Następnie wchodził za lub nawet w linii z Zirkzee, żeby utrudnić grę obrońcom przeciwnika. Świetny w czytaniu gry rywala – pisze ceniona gazeta “La Gazetta dello Sport”, wystawiając Polakowi jednocześnie notę “7”.

Młodzieżowy reprezentant Polski ma ważną umowę z klubem z północy Włoch do końca 2025 roku, istnieje jednak klauzula przedłużenia jej ze strony Bolonii. Serwis “Transfermarkt” wycenia go na około 4 miliony euro.