Deklasacja na San Siro. Milan rozgromił beniaminka Serie A [WIDEO]

AC Milan urządził sobie niezłe strzelanie przed publicznością na San Siro. "Rossoneri" odnieśli zwycięstwo na Venezią aż 4:0. Podopieczni Paulo Fonseki tym samym wygrali swój pierwszy mecz w tym sezonie Serie A.

Piłkarze Milanu
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze Milanu

AC Milan rozbił Venezię

Sobotnie emocje w 4. kolejce rozgrywek Serie A zamykało spotkanie, w którym zobaczyliśmy w akcji AC Milan. Wicemistrzowie Włoch przed własną publicznością podejmowali Venezię. Zarówno jedni jak i drudzy nie mogli zaliczyć startu ligi do udanych. Obie drużyny bowiem przed tą rywalizacją nie potrafiły znaleźć sposobu na rywala.

Rywalizacja na San Siro wyśmienicie rozpoczęła się dla gospodarzy. W 2. minucie rywalizacji Milan objął prowadzenie za sprawą Theo Hernandeza. W tej sytuacji kompletnie nie popisał się Jesse Joronen, który przepuścił futbolówkę między nogami.

Dalsza część pierwszej odsłony to totalna dominacja “Rossonerich”. Podopieczni Paulo Fonseki w 16. minucie podwyższyli prowadzenie, kiedy na listę strzelców wpisał się Mattia Gabbia. Następne trafienia padały kolejno w 25. i 29. minucie. Najpierw Christian Pulisic wykorzystał rzut karny, a później swoim pierwszym trafieniem w czerwono-czarnych barwach popisał się Tammy Abraham.

W drugiej połowie piłkarze AC Milanu spuścili nogę z gazu. Ewidentnie podopieczni Paulo Fonseki nie chcieli narażać się na niepotrzebne zmęczenie, a także kontuzje. Warto zaznaczyć, że w kolejnym meczu “Rossoneri” zmierzą się w Lidze Mistrzów z Liverpoolem. Ostatecznie w drugiej odsłonie rywalizacji na San Siro nie obejrzeliśmy trafień, zatem mecz zakończył się pogromem w wykonaniu mediolańczyków.

AC Milan – Venezia 4:0

Theo Hernandez (2′), Gabbia (16′), Pulisic (25′), Abraham (29′)

Sprawdź także: Inter może jeszcze dokonać transferu. Na celowniku wolny agent