Linetty huknął jak z armaty! Fantastyczne trafienie kapitana Torino [WIDEO]

Karol Linetty wpisał się na listę strzelców w meczu Cagliari - Torino. Reprezentant Polski w 55. minucie spotkania oddał piekielnie mocny strzał z dystansu, który znalazł drogę do bramki rywali.

Karol Linetty
Marco Canoniero / Alamy Na zdjęciu: Karol Linetty

Piękna bramka zza pola karnego, Linetty uderzył nie do obrony

Karol Linetty w niedzielnym spotkaniu Cagliari – Torino znalazł się w wyjściowym składzie zespołu przyjezdnych. Co więcej, reprezentant Polski dostąpił zaszczytu wystąpienia z opaską kapitana na ramieniu. Występ w 8. kolejce Serie A uwiecznił zdobyciem pięknej bramki.

Jako pierwsi worek z bramkami na stadionie Unipol Domus otworzyli gospodarze. W 38. minucie spotkania bramkę z rzutu wolnego po świetnym uderzeniu zdobył pomocnik Cagliari – Nicolas Viola. Granata jednak bardzo szybko odrobiła straty i już 3 minuty później za sprawą trafienia Antonio Sanabrii na tablicy widniał wynik 1:1.

Na następne bramki w Cagliari trzeba było czekać do drugiej połowy. Dziesięć minut po wznowieniu gry błysnął reprezentant Polski – Karol Linetty. Środkowy pomocnik najpierw odebrał futbolówkę na połowie rywala, a następnie po wymianie kilku podań przez kolegów z drużyny otrzymał podanie. Linetty, choć naciskany przez rywali zdecydował się na atomowe uderzenie zza pola karnego. Futbolówka została uderzona na tyle mocno i precyzyjnie, że wpadła blisko prawego słupka golkipera Cagliari.

Linetty w tym sezonie wystąpił w 7 meczach w barwach Torino, w których zdobył jedną bramkę i zobaczył dwie żółte kartki. Jego występ w spotkaniu z Cagliari zakończył się w 75. minucie, gdy na boisku zastąpił go Gvidas Gineitis.