Karol Linetty wysłał sygnał Probierzowi. Włosi zachwyceni Polakiem

Karol Linetty rozegrał wczoraj bardzo dobry mecz jako kapitan zespołu Torino i zaliczył fenomenalne trafienie z dystansu przeciwko Cagliari. Niestety okazało się być to niewystarczające i drużyna z Turynu ostatecznie przegrała spotkanie 2:3.

Karol Linetty
LaPresse / Alamy Na zdjęciu: Karol Linetty

Włosi chwalą Linettego

W 8. kolejce Serie A Cagliari podejmowało u siebie Torino. Po meczu pełnym bramek i zwrotów akcji po zwycięstwo ostatecznie sięgnęli gospodarze tego spotkania, pokonując gości 3:2.

Dla Wyspiarzy bramki zdobyli Nicolas Viola, Jose Palomino, a pechowe samobójcze trafienie dające 3 punkty Cagliari zdobył środkowy obrońca Torino, Saul Coco. Dla klubu z Turynu strzelali Antonio Sanabria oraz Karol Linetty.

To właśnie Polak popisał się zachwycającym uderzeniem zza pola karnego. Po udanym występie nowy kapitan Torino jest chwalony przez włoskie media. Linetty został zmieniony w 75. minucie przez Gvidasa Gineitisa.

Reprezentant Polski swoją dobrą postawą wysłał sygnał Probierzowi, że warto wziąć go pod uwagę przy wyborze składu na kolejne zgrupowanie.

“Nowy kapitan dał z siebie wszystko, aby fizycznie dorównać Makoumbou i Adopo. W drugiej połowie zdobył wspaniałą bramkę na 2:1” – napisał Toro News.

“Nie można powiedzieć, że ma zwyczaj strzelania goli, ale tym razem to zrobił, i to w wielkim stylu. Pełnowartościowy występ” docenia Polaka Virgilio Sport.

“Nie strzelił gola od prawie dwóch lat, czekał na opaskę kapitańską, by dać wielką radość. Potężny strzał z dystansu, który dał prowadzenie, walczył na całym boisku aż do wyczerpania” komentuje portal TUTTO mercato WEB.

Czytaj dalej: Linetty huknął jak z armaty! Fantastyczne trafienie kapitana Torino [WIDEO]