Juventus z kłopotem, Szczęsny wypadł z gry

Wojciech Szczęsny

Wojciech Szczęsny nie zagra w pierwszym meczu nowego sezonu w Serie A przeciwko Sassuolo. Reprezentant Polski doznał urazu mięśnia przywodziciela lewego uda.

• Juventus ma duże kłopoty kadrowe przed startem nowej kampanii
  • W pierwszym meczu nowego sezonu nie zagra także Wojciech Szczęsny
  • Reprezentant Polski z powodu kontuzji ma być wyłączony z gry przez mniej więcej 20 dni

Szczęsny z urazem

Wojciech Szczęsny w trakcie minionego weekendu zagrał w pierwszej połowie spotkania kontrolnego przeciwko Atletico Madryt przegranego wysoko przez Juventus (0:4). Polski bramkarz w przerwie został zmieniony przez Mattię Perina.

W oficjalnym komunikacie klub z Turynu poinformował, że polski bramkarz jest po przejściu badań lekarskich, po których okazało się, że Juventus nie będzie mógł skorzystać z niego w pierwszym spotkaniu nowej kampanii.

“Z powodu dyskomfortu odczuwanego pod koniec pierwszej połowy meczu z Atletico Madryt, Wojciech Szczęsny przeszedł dzisiaj rano badania w JMedical, które ujawniły uszkodzenie niskiego stopnia mięśnia przywodziciela długiego lewego uda. Oczekuje się, że gracz będzie nieobecny przez mniej więcej 20 dni” – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu z Turynu.

Juventus pierwsze spotkanie nowego sezonu rozegra za tydzień w poniedziałek. Stara Dama zmierzy się z Sassuolo na Allianz Stadium. Szczęsny ma kontrakt ważny z wielokrotnym mistrzem Włoch do końca czerwca 2024 roku. Jak dotąd rozegra 177 meczów w ekipie z Turynu.