Hit Serie A nie rozpieścił. Juventus i Napoli dzielą się punktami

Juventus w sobotę podejmował SSC Napoli w hicie Serie A. Mecz finalnie był rozczarowującym widowiskiem. Kibice zgromadzeni na Allianz Stadium zobaczyli bowiem bezbramkowy remis.

Weston McKennie oraz Scott McTominay
Sportimage Ltd / Alamy Na zdjęciu: Weston McKennie oraz Scott McTominay

Juventus remisuje z SSC Napoli

W sobotę odbył się jeden z hitów 5. kolejki rozgrywek Serie A. A w nim Juventus przed własną publicznością podejmował SSC Napoli. “Stara Dama” z pewnością chciała podtrzymać dobrą formę, po tym jak w środku tygodnia pokonał FC Porto w Lidze Mistrzów (3:1). Podopieczni Antonio Conte natomiast po rozczarowującej pierwszej serii gier wreszcie znaleźli dobrą formę.

Pierwsza odsłona rywalizacji na Allianz Stadium nie rozpieściła. Dobrych akcji mieliśmy na lekarstwo. Juventus przeważał z piłką przy nodze, ale to Napoli tworzyło więcej okazji strzeleckich. Finalnie jednak w pierwszych 45. minutach nie obejrzeliśmy trafień. Zawodnicy schodzili na przerwę z bezbramkowym rezultatem, a fani zgromadzeni na turyńskim obiekcie i przed ekranami telewizorów liczyli na poprawę.

W drugiej części jednak gra nieuległa zmianie. Juventus wszedł na wyższe obroty, ale kompletnie nie potrafili tego przełożyć na gola. Ciężko coś więcej ciekawego powiedzieć o tym meczu. Rywalizacja ostatecznie zakończyła się bezbramkowym remisem, co raczej jest sprawiedliwym wynikiem.

Juventus w następnym meczu zmierzy się z Genoą. SSC Napoli natomiast podejmie Palermo w Pucharze Włoch.

Juventus – SSC Napoli 0:0

Sprawdź także: PSG planuje wzmocnić ofensywę. Wielka gwiazda na celowniku