Kapitalny debiut Motty w Juve. Trzy niesamowite gole [WIDEO]

Thiago Motta debiutuje w Serie A za sterami nowego klubu. Juventus nie dał szans Como, a premierowy mecz 41-letniego szkoleniowca uświetniły cudowne trafienia jego podopiecznych.

Juventus - Como
Sportimage Ltd / Alamy Na zdjęciu: Juventus - Como

Serie A: Juventus zdeklasował Como w debiucie Motty

Thiago Motta nie mógł wymarzyć sobie lepszego debiutu. Juventus w pierwszym meczu nowego sezony Serie A mierzył się z Como. Beniaminek prowadzony przez Cesca Fabregasa przyjechał na Allianz Stadium i wraca z bagażem trzech bramek. Goście oczywiście nie mogą być zadowoleni z wyniku, jednak… na pocieszenie pozostaje im fakt, że gole, które tracili, były wybitnej urody.

W 23. minucie debiutujący w seniorskiej piłce Samuel Mbangula otrzymał podanie od Timothy’ego Weaha na lewe skrzydło, zszedł do środka i przymierzył z 16. metra. Pepe Reina wyciągnął się jak struna, ale nie zatrzymał futbolówki, która wpadła do bramki tuż przy słupku.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Kenan Yildiz zagrał przed bramkę do Weaha, a ten oddał strzał bez przyjęcia. Piłka po odbiciu od poprzeczki przekroczyła linię bramkową, co potwierdził sędzia – Juventus prowadził 2:0.

Wynik ustalił Andrea Cambiasso. 24-latek pokusił się o uderzenie z dystansu i nie dał szans Pepe Reinie. Asystą popisał się Mbangula, który zanotował kapitalny debiut w seniorskiej drużynie Bianconerich. Juventus wygrał 3:0 i plasuje się na 2. miejscu. Prowadzi Atalanta, która pokonała Lecce 4:0 i może pochwalić się lepszym bilansem.

Juventus w tym sezonie wygra mistrzostwo Wloch?