Inter – Udinese. Lukaku wreszcie trafił do siatki, piękna bramka Mkhitaryana [WIDEO]

Romelu Lukaku
PressFocus Na zdjęciu: Romelu Lukaku

Inter Mediolan zgodnie z przewidywaniami pokonał 3:1 Udinese Calcio w spotkaniu 23. kolejki Serie A. Nie był to jednak łatwy mecz dla Nerazzurrich, bowiem wynik wisiał na włosku przez większą część rywalizacji.

• Inter Mediolan poradził sobie z Udinese Calcio
  • Mecz zakończył się rezultatem 3:1 dla gospodarzy
  • Do siatki trafili Lukaku, Mkhitaryan, Lautaro i Lovrić

Cenne trzy punkty Interu, Mkhitaryan z cudownym golem

W pierwszej odsłonie rywalizacji pomiędzy Interem Mediolan a Udinese Calcio w ramach 23. kolejki Serie A nie byliśmy świadkami zbyt wielu sytuacji bramkowych, ale za to oglądaliśmy dwa gole. W 8. minucie w polu karnym upadł Nicolo Barella i gospodarze domagali się podyktowania jedenastki. Sędzia jednak nie wskazał na wapno.

W 17. minucie faulowany w polu karnym gości był natomiast Denzel Dumfries i tym razem arbiter podyktował jedenastkę. Do rzutu karnego podszedł Romelu Lukaku, lecz uderzenie Belga obronił Marco Silvestri. Sędzia nakazał jednak powtórzenie jedenastki, ponieważ bramkarz Udinese Calcio nie miał przynajmniej jednej ze stóp na linii bramkowej w momencie oddawania strzału przez napastnika lub jeden z graczy Zebr za wcześnie wbiegł w pole karne. Były piłkarz Chelsea tym razem się nie pomylił i wyprowadził Nerazzurrich na prowadzenie. To drugi gol Romelu Lukaku w obecnym sezonie.

Zebry jeszcze przed gwizdkiem oznaczającym koniec pierwszej połowy zdołały doprowadzić do wyrównania. Podopieczni Andrei Sottila wyszli z dobrym kontratakiem, Roberto Pereyra dostrzegł Sandiego Lovricia, a austriacki pomocnik nie dał szans Samirowi Handanovicowi. Piłkarze do szatni schodzili przy wyniku remisowym 1:1.

Druga część gry rozpoczęła się bardzo spokojnie. Obie ekipy starały się stworzyć zagrożenie, ale z tych prób nic nie wychodziło. Zarówno zawodnikom drużyny Nerazzurrich, jak i piłkarzom zespołu Zebrette brakowało dokładności. Dopiero w 65. minucie oglądaliśmy składną akcję Interu Mediolan – Federico Dimarco oraz Henrikh Mkhitaryan wymienili się futbolówką, a strzał reprezentanta Armenii był naprawdę niezły.

Podopieczni Simone Inzaghiego powoli się rozkręcali – w 72. minucie Edin Dżeko zmarnował doskonałą okazję. Chwilę później ta akcja mogła się zemścić, bowiem Isaac Success nie wykorzystał świetnego kontrataku Udinese Calcio. Wszystko działo się błyskawicznie, gdyż Nerazzurri za moment dopięli swego i objęli prowadzenie. W rolach głównych znowu byli Federico Dimarco oraz Henrikh Mkhitaryan. Boczny obrońca z lewego skrzydła znakomicie dograł do ofensywnego pomocnika, który zdecydował się na strzał z pierwszej piłki.

W 89. minucie bramkę na 3:1 dla gospodarzy zdobył wprowadzony z ławki rezerwowych Lautaro Martinez. Nic więcej tego wieczoru się nie wydarzyło, a to oznacza, że Inter Mediolan zgarnął pełną pulę i umocnił się na pozycji wicelidera Serie A. Lider z Neapolu ma jednak aż 15-punktową przewagę nad klubem z Mediolanu.