Inter chce przedłużyć kontrakt z Inzaghim
Inter Mediolan, według Giuseppe Marotty, przeżywa wyjątkowy okres. – To szczęśliwy moment, ale zachowujemy realizm – zaznacza dyrektor generalny Nerazzurrich. Drużyna Simone Inzaghiego jest liderem Serie A, czeka na ćwierćfinał Ligi Mistrzów z Bayernem, przygotowuje się do półfinału Pucharu Włoch z Milanem, a w perspektywie są jeszcze Klubowe Mistrzostwa Świata.
Marotta jednak ostrożnie podchodzi do rozmów o możliwej triplecie. – Ambicje są ważne, ale nie mylimy ich z arogancją – powiedział działacz. Inter, jego zdaniem, zawsze musi celować wysoko, ale musi też być gotowy pogratulować rywalom, jeśli okażą się lepsi.
Zobacz również: Program Polak+ w Interze Mediolan (WIDEO)
Kluczowym elementem sukcesów Interu jest trener Simone Inzaghi. Beppe Marotta potwierdził, że klub ma pełną intencję przedłużenia współpracy. – Wszystko wskazuje na dalszą wspólną przyszłość. Między nami istnieje idealna symbioza – wyjaśnił. Obecna umowa szkoleniowca wygasa w czerwcu 2027 roku. Jest zatem jeszcze trochę czasu na rozmowy w sprawie nowego kontraktu.
Inter Mediolan czeka także przebudowa strategii transferowej. Klub skupi się na młodych zawodnikach i rozsądnym gospodarowaniu finansami. – Musimy tworzyć silny zespół zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, bo czasy, gdy Serie A była finansowym rajem, minęły – podkreślił Marotta.
Komentarze