Allegri rozczarowany po wpadce Juventusu. Czeka na finał Pucharu Włoch

Massimiliano Allegri wyraził niezadowolenie po niedzielnym remisie 1:1 Juventusu z już zdegradowaną Salernitaną w Serie A. Trener Starej Damy podkreślił, że zarówno zawodnicy, jak i sztab muszą teraz skupić się na nadchodzącym finale Pucharu Włoch przeciwko Atalancie w środę.

Massimiliano Allegri
Nicolò Campo / Alamy Na zdjęciu: Massimiliano Allegri

Allegri skomentował fatalny występ Juventusu z Salernitaną

Juventus zdołał wyrównać wynik meczu w końcówce, dzięki bramce Adriena Rabiota w 91. minucie. Mecz rozpoczął się natomiast od gola dla Salernitany, którego autorem był Niccolo Pierozzi w 27. minucie. Stara Dama miała także sporo szczęścia, gdy Toma Basic fatalnie spudłował w ostatniej akcji spotkania.

– To była zła pierwsza połowa w naszym wykonaniu. Zaczęliśmy dość dobrze, ale potem popełniliśmy błędy. Nasze decyzje byłe złe, nie trzymaliśmy odpowiednich pozycji i byliśmy fatalnie zorganizowani na boisku – przyznał Massimiliano Allegri.

Trener był szczególnie niezadowolony z sposobu, w jaki Juventus stracił bramkę. Uważał, że drużyna zasłużyła na zachowanie czystego konta przez całe 90 minut. – Straciliśmy gola z rzutu rożnego, choć wiedzieliśmy, że Salernitana będzie w tym elemencie niebezpieczna. My z kolei nie stwarzaliśmy żadnego zagrożenia po stałych fragmentach gry. Powinniśmy być bardziej precyzyjni – dodał.

– Potrzebowaliśmy cierpliwości w drugiej połowie. Nie możemy szybko pozbywać się piłki. Znów musieliśmy gonić wynik, ale na szczęście odpowiednio zareagowaliśmy. Teraz musimy przygotować się finału na Pucharu Włoch – stwierdził Allegri.

W środę Juventus rozegra najważniejszy mecz w tym sezonie. W finale Coppa Italia zmierzy się z Atalantą na Stadio Olimpico w Rzymie. Dla Bianconerich to jedyna okazja, by wywalczyć trofeum w obecnej kampanii.