Gwiazdka FC Barcelony szaleje na Igrzyskach. Cudowne gole zza pola karnego! [WIDEO]

Fermin Lopez błyszczał w meczu Hiszpania - Japonia na Igrzyskach Olimpijskich. Wielki talent FC Barcelony w 73. minucie gry zdobył przepiękną bramkę zza pola karnego.

Fermin Lopez
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Fermin Lopez

Hiszpania w półfinale Igrzysk, Fermin Lopez z dubletem

Reprezentacja Hiszpanii w ćwierćfinale Igrzysk Olimpijskich rywalizowała z Japonią. Stawką meczu na Parc Olympique Lyonnais był awans do strefy medalowej turnieju. La Furia Roja nie pozostawiła rywalom większych szans i bez problemu zwyciężyła (3:0). Gwiazdą piątkowego spotkania był bez wątpienia Fermin Lopez z FC Barcelony. 21-latek popisał się dubletem, a każda z bramek była wyjątkowej urody.

Na otwarcie wyniku kibice zebrani na trybunach nie musieli długo czekać. Już w 11. minucie spotkania Fermin po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców. Hiszpania wykorzystała błędy techniczne rywali, a Pau Cubarsi po przejęciu futbolówki skierował ją do pomocnika Barcelony. Lopez długo się nie zastanawiał i huknął bez opamiętania zza pola karnego. Piłka nabrała na tyle dużej prędkości, że japoński bramkarz nie miał szans na udaną interwencję.

W 73. minucie meczu La Furia Roja podwyższyła wynik na (2:0). Do siatki ponownie trafił Fermin Lopez, a gol młodego piłkarza z pewnością zapisze się w historii Igrzysk. Reprezentacja Hiszpanii zyskała rzut rożny, a Sergio Gomez zdecydował się na niekonwencjonalne rozegranie stałego fragmentu gry. Zamiast dośrodkowania w pole karne zagrał piłkę na przedpole, gdzie ta trafiła pod nogi Lopeza. Fermin przyjął futbolówkę na klatkę, a następnie oddał piekielnie mocny strzał, po którym mógł cieszyć się ze zdobycia drugiej bramki.

Przed końcem spotkania wynik meczu na (3:0) ustalił jeszcze Abel Ruiz. W półfinale reprezentacja Hiszpanii o awans do finału zagra z rewelacją turnieju, czyli reprezentacją Maroko. Mecz odbędzie się w poniedziałek (5 sierpnia).