Angielki za mocne dla Polek. Nasze piłkarki nie zagrają w finale ME [WIDEO]

Reprezentantki Polski przegrały 0:2 z Angielkami w spotkaniu półfinałowym Mistrzostw Europy do lat 17. Biało-Czerwone o brązowy medal i awans na Mundial w Dominikanie zagrają z Francuzkami.

Laila Harbert i Julia Ostrowska
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Laila Harbert i Julia Ostrowska

Polki przegrały z Angielkami, powalczą o brąz z Francuzkami

Reprezentacja Polski kobiet do lat 17 w środę wieczorem zmierzyła się z Anglią w meczu półfinałowym rozgrywanych w szwedzkim Malmo Mistrzostw Europy. Biało-Czerwone nie były faworytkami tego spotkania, co miało odzwierciedlenie na boisku. Pierwsza połowa dzisiejszej potyczki przebiegła bowiem po myśli rywalek naszych rodaczek. Prowadzenie Angielkom w 29. minucie zapewniła Niamh Peacock, a kwadrans później na 2:0 podwyższyła Vera Jones.

Druga część gry była dużo lepsza w wykonaniu podopiecznych Marcina Kasprowicza, jednak naszym zawodniczkom brakowało skuteczności. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:0 dla ekipy z Wysp Brytyjskich. Biało-Czerwone tym samym o trzecie miejsce zagrają z Francuzkami, natomiast reprezentantki Anglii w wielkim finale zmierzą się z Hiszpankami.

Starcie Polska – Francja, którego stawką będzie nie tylko brązowy medal, ale także bilet na Mistrzostwa Świata w Dominikanie, odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 maja o godzinie 13:00. Biało-Czerwone w fazie grupowej mierzyły się z Belgijkami (1:0), Portugalkami (1:1) oraz Hiszpankami (0:1). Nasze piłkarki zajęły drugie miejsce w tabeli – uzbierały na swoim koncie cztery punkty – co wystarczyło do awansu.

Anglia U17 – Polska U17 2:0 (2:0)

1:0 Niamh Peacock 29′
2:0 Vera Jones 34′