Danilo otrzymał radę od Buffona przed finałem Pucharu Włoch

Kapitan Juventusu, Danilo, ujawnia, jakie rady otrzymał od legendarnego Gigiego Buffona przed finałem Coppa Italia. Brazylijczyk odniósł się również do trudnych momentów przebytych w obecnej kampanii oraz wygranego w środę trofeum.

Danilo
Giuseppe Maffia / Alamy Na zdjęciu: Danilo

Juventus sięgnął po Puchar Włoch

Juventus nie był uznawany za faworytów przed finałem Pucharu Włoch z Atalantą. Mimo to, szybko objął prowadzenie dzięki bramce Dusana Vlahovica już w 4. minucie spotkania i utrzymał wynik 1:0 do końca meczu. Przez całe spotkanie obie drużyny stworzyły kilka wyśmienitych okazji, ale rezultat nie uległ już zmianie.

– Trudne chwile uczą. Mieliśmy w tym sezonie wiele wzlotów i upadków, wiele ciężkich momentów, jak choćby kilka dni temu, kiedy zremisowaliśmy rozczarowująco z Salernitaną na naszym stadionie, co naprawdę zawiodło naszych kibiców – przyznał Danilo w rozmowie z “Sport Mediaset”.

Jak się okazuje, brazylijski obrońca otrzymał specjalne rady od legendy Juventusu, Gigiego Buffona, który jest teraz członkiem sztabu Luciano Spallettiego w reprezentacji Włoch.- Rozmawiałem z nim przed meczem, ponieważ jest moim piłkarskim idolem. Mówił mi o dotyku szaleństwa, że w takich meczach nie liczy się to, co było wcześniej i co będzie później. Miał rację, a dziś Juventus pokazał charakter.

Podczas meczu doszło także do kontrowersji, kiedy trener Max Allegri został odesłany na trybuny za dyskusje z sędzią technicznym. Allegri zdjął kurtkę, krawat, a niemalże i koszulę, krzycząc na czwartego arbitra. Danilo nie chciał jednak komentować tej sytuacji.

– Dziś zrobiliśmy wszystko, aby wygrać Puchar Włoch i wracamy do domu z nowym trofeum, które dodamy do naszego muzeum – podsumował Danilo. Juventus przerwał dwuletnią posuchę bez wywalczenia trofeum.