Puchar Niemiec: Bayern przeżył koszmar w M’Gladbach, Bayer musiał uznać wyższość Karsluher

Dayot Upamecano

Osiem meczów 1/16 finału Pucharu Niemiec rozegranych zostało w środę. Przede wszystkim dzień upłynął pod znakiem odpadnięcia z rozgrywek Bayeru Leverkusen i Bayernu Monachium.

Bayern za burtą Pucharu Niemiec

Największa sensacja spośród wszystkich środowych meczów w ramach 1/16 finału Pucharu Niemiec miała miejsce w M’Gladbach. Nie chodzi nawet o to, że Bayern Monachium przegrał spotkanie z Borussią. Raczej kompromitujący jest wynik meczu z udziałem podopiecznych Juliana Nagelsmanna, którzy przegrywali aż 0:5, będąc tłem dla rywali szczególnie po zmianie stron.

W pierwszych 30 minutach rywalizacji Bawarczycy zdobyli trzy bramki. Wynik rywalizacji otworzył Manu Kone, a kolejne trafienia były następstwem Ramy Bensebainiego. W drugiej części gry dwa gole dołożył Breel Embolo. Bayern musi się teraz jak najszybciej podnieść z kolan, bo czekają ten zespół kolejne boje w Bundeslidze i Lidze Mistrzów. Tymczasem ekipa Adi Hueettera być może zaliczyła punkt zwrotny.

Aptekarze nie sprostali ekipie z zaplecza Bundesligi

Kolejna niespodzianka w środowych starciach miała z kolei miejsce w Leverkusen, gdzie miejscowy Bayer ostatecznie był zmuszony uznać wyższość Karsluher. Aptekarze dobrze weszli w spotkanie, bo już w piątej minucie wyszli na prowadzenie za sprawą gola Cuety. W drugiej odsłonie do pracy wzięli się jednak goście. Najpierw do wyrównania doprowadził Emmanuel Frimpong, a bramkę na 2:1 zdobył Kyoung Rok Choi, więc Bayern został wyeliminowany z rozgrywek.

Polacy w meczach 1/16 finału Pucharu Niemiec

W środowych bojach 1/16 finału Pucharu Niemiec grali polscy piłkarze. Rafał Gikiewicz i Robert Gumny zaliczyli całe spotkania w barwach Augsburga, Adam Dźwigała pojawił się w 84. minucie starcia z udziałem St. Pauli, a Paweł Wszołek pojawił się na boisku w 102. minucie w szeregach Unionu Berlin. Całe zawody zaliczył też Robert Lewandowski w Bayernie Monachium. Tymczasem Jakub Piotrowski w 46. minucie pojawił się na boisku w Hanowerze, reprezentując barwy Fortuny Duesseldorf.