Polak świetnie otwiera sezon. Przyczynił się do awansu w Pucharze Niemiec

Wolfsburg pokonał TuS Koblenz i awansował do 1/16 finału Pucharu Niemiec. Wilki wygrały 1:0, a ogromny udział w zwycięstwie miał Jakub Kamiński. To po jego zagraniu padła bramka.

Jakub Kamiński (Wolfsburg)
dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Jakub Kamiński (Wolfsburg)

Kamiński ze “zwycięską” asystą w Pucharze Nimeiec

Jakub Kamiński poprzedniego sezonu nie mógł zaliczyć do udanych. Polak rozegrał tylko 19 spotkań w koszulce Wolfsburga (w tym 17 w Bundeslidze) i zanotował dwie asysty. Kolejne rozgrywki mają być dla niego “nowym otwarciem”. 22-latek znakomicie prezentował się w meczach towarzyskich, a w pojedynku z Hannoverem wpisał się na listę strzelców.

Pierwszym sprawdzianem dyspozycji byłego zawodnika Lecha Poznań było pucharowe starcie z TuS Koblenz. Wilki rozpoczęły swoją przygodę z DFB Pokal na Stadionie Oberwerth w Koblencji, gdzie mierzyły się z dużo niżej notowanym rywalem. I już w 15. minucie podopieczni Ralpha Hasenhüttla objęli prowadzenie, którego nie oddali do ostatniego gwizdka.

Jakub Kamiński precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego, a Patrick Wimmer popisał się celna główką i pokonał Michaela Zadacha. Wolfsburg utrzymał korzystny wynik i zameldował się w 1/16 finału Pucharu Niemiec, ale jeszcze nie zna kolejnego rywala. Polak, który wystąpił na pozycji lewego wahadłowego, spędził na boisku pełne 90 minut.