Haaland opuści mecz Man City. Gwiazdor w żałobie

Manchester City we wtorek zmierzy się z Watfordem w Pucharze Ligi Angielskiej. Jak przekazał portal Manchester Evening News w spotkaniu nie wystąpi Erling Haaland.

Erling Haaland
Sportimage Ltd / Alamy Na zdjęciu: Erling Haaland

Erling Haaland nie zagra w meczu z Watford

Manchester City w weekend rywalizował w hicie 5. kolejki Premier League z Arsenalem. Spotkanie na Etihad Stadium po niemałych kontrowersjach zakończyło się podziałem punktów i wynikiem (2:2). Decydującą bramkę w 98. minucie meczu zdobył John Stones. Warto wspomnieć, że Kanonierzy przez całą drugą połowę grali w dziesięciu, bowiem czerwoną kartkę zobaczył Leonardo Trossard.

Oglądaj skróty meczów Premier League

Podopieczni Pepa Guardioli nie mieli wiele czasu na odpoczynek po ciężkim meczu z Arsenalem. Już dziś (24 września) Obywatele zmierzą się w 1/16 finału Pucharu Ligi Angielskiej z Watfordem. Podczas rywalizacji o awans do następnej rundy mistrzom Anglii nie pomoże największa gwiazda klubu – Erling Haaland. Z informacji portalu Manchester Evening News wynika, że Norweg tego dnia będzie nieobecny.

Powodem nieobecności napastnika są sprawy osobiste. Haaland uda się na pogrzeb jednego ze swoich przyjaciół. Na początku września zmarł Ivar Eggja, który przez lata był blisko rodziny zawodnika Manchesteru City. Pep Guardiola w obliczu żałoby reprezentanta Norwegii oferował mu kilka dni wolnego znacznie wcześniej. Natomiast 24-latek nie skorzystał z tej możliwości, chcąc pomóc drużynie na boisku.

Po meczu z Arsenalem gwiazdor Obywateli wyrównał rekord Cristiano Ronaldo. Erling Haaland zdobył swoją setną bramkę w klubie, na co potrzebował zaledwie 105 spotkań. W bieżącym sezonie ma na swoim koncie już 10 trafień w 5 ligowych meczach.