Liverpool – Cardiff City: The Reds wywalczyli awans z przytupem

Diogo Jota

Liverpool FC pokonał Cardif City (3:1) w spotkaniu IV rundy Pucharu Anglii. Drużyna Juergena Kloppa zaliczyła czwarte z rzędu zwycięstwo, licząc wszystkie rozgrywki.

• Liverpool wywiązał się z roli faworyta w niedzielnym starciu krajowego pucharu
  • Gole dla The Reds strzelili: Diogo Jota, Takumi Minamino i Harvey Elliott
  • Kolejnym rywalem teamu z Anfield Road w FC Cup będzie Norwich City

Liverpool ze spokojnym awansem

Liverpool FC przystępował do potyczki z ekipą z Walii w roli zdecydowanego faworyta. Podopieczni Juergena Kloppa w IV rundzie krajowego pucharu znaleźli się dzięki wygranej nad Shrewsbury Town (4:1). Tymczasem piłkarze Cardiff City w poprzedniej rundzie FA Cup pokonali po dogrywce Preston North End (2:1).

W pierwszej części gry żadnej ze stron nie udało się zdobyć bramki. Niemniej zdecydowaną przewagę mieli gospodarze. Nic jednak z tego nie wynikło. Liverpool i Cardiff City oddały po jednym celnym strzale.

Po zmianie stron worek z bramkami został otwarty. Pierwszy gol padł w 53. minucie, gdy świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego Trenta Alexandera-Arnolda wykorzystał Diogo Jota. Portugalczyk skierował piłkę do siatki po strzale głową i Liverpool prowadził 1:0.

Ekipa z Anfield Road drugą bramkę zdobyła w 68. minucie za sprawą Takumi Minamino. Asystę przy trafieniu Japończyka zaliczył debiutujący w niedzielnym starciu w szeregach Liverpoolu Luis Dias, który trafił do angielskiej drużyny w styczniu z FC Porto za 45 milionów euro.

Ozdobą spotkania był natomiast gol strzelony przez Harveya Elliotta, który wpisał się na listę strzelców w 76. minucie, oddając strzał z lewej nogi po sprytnym przyjęciu piłki. Gości stać było tylko na trafienie honorowe autorstwa Rubina Colwilla i ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 3:1 dla Liverpoolu.