Złota Piłka 2024: Oficjalne wyniki miejsca 11-30

Zanim poznamy oficjalnie zwycięzcę Złotej Piłki, organizator plebiscytu France Football ujawnił wyniki rankingu zawodników z miejsc 11-30. Drugą dziesiątkę otwiera Phil Foden z Manchesteru City.

Phil Foden
News Images LTD / Alamy Na zdjęciu: Phil Foden

Foden, Williams i Wirtz poza TOP10 rankingu Złotej Piłki

France Football jak co roku zorganizowało uroczystą galę Złotej Piłki. Wydarzenie ma miejsce w stolicy Francji w znanym Théâtre du Châtelet w Paryżu. Zanim jednak organizator poinformuje, kto został najlepszym piłkarzem w 2024 roku, ujawniono ranking miejsc 11-30.

Zestawienie zamyka dwóch nowych zawodników AS Romy, czyli Artem Dowbyk i Mats Hummels. Obaj piłkarze otrzymali identyczną liczbę punktów, co sprawiło, że finalnie zajęli 29. miejsce. W trzeciej dziesiątce znalazł się również Antonio Rudiger, czyli triumfator Ligi Mistrzów w poprzednim sezonie. Cole Palmer, który zachwyca obecnie formą, został sklasyfikowany na 25. pozycji. Bukayo Saka z Arsenalu otworzył trzecią dziesiątkę, czyli ostatecznie zajął 21. miejsce.

Drugą dziesiątkę otwiera natomiast Phil Foden z Manchesteru City. Za jego plecami znalazł się rewelacyjny Florian Wirtz z Bayeru Leverkusen. Na wyróżnienie zasłużył Ademola Lookman, który niespodziewanie znalazł się na 14. miejscu. Nico Williams, o którym było głośno latem w kontekście transferu do FC Barcelony, sklasyfikowany został na 15. pozycji. Hakan Calhanoglu zamkną drugą dziesiątkę na 20. miejscu.

29.Artem DowbykUkrainaAS Roma

Pierwszą dziesiątkę, a zarazem zdobywcę Złotej Piłki poznamy niebawem. Oficjalna ceremonia rozpocznie się już o godzinie 20:00. Według medialnych doniesień nagroda trafi w ręce nie Viniciusa Juniora, a Rodriego. Real Madryt z tego powodu zbojkotował galę Złotej Piłki.