Hat trick goli, hat trick asyst. Osiem goli w meczu Premier League [WIDEO]

Spotkanie Wolverhampton - Chelsea w 2. kolejce Premier League nie zawiodło nawet najbardziej wybrednych oglądających. Na Molineux padło aż osiem bramek.

Wolverhampton - Chelsea
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Wolverhampton - Chelsea

Premier League: Chelsea w efektownym stylu rozbija Wolves

Porażka – tak nowy sezon Premier League rozpoczęło nie tylko Wolverhampton, ale także Chelsea. Wilki przegrały 0:2 z Arsenalem, natomiast Thhe Blues w takim samym stosunku ulegli Manchesterowi City. W drugiej serii gier obie ekipy walczyły o przełamanie i pierwsze punkty. Faworyt? Więcej szans na zwycięstwo dawano gościom z Londynu.

Już 2. minucie Nicolas Jackson dał Chelsea prowadzenie. Gospodarze odpowiedzieli w 27. minucie za sprawą Matheusa Cunhi. W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na Molineux obejrzeli jeszcze dwa trafienia – Cole’a Palmera po asyście Jacksona i Jorgena Stranda Larsena, któremu dogrywał Toti. Po zmianie stron bramki zdobywali już tylko piłkarze ze stolicy. Między 49., a 63. minutą hat tricka goli skompletował Noni Madueke, a hat tricka asyst Palmer.

W 80. minucie Joao Felix skorzystał z podania Pedro Neto i ustalił wynik meczu na 6:2 dla Chelsea. Dla Felixa był to “debiutancki” występ podczas drugiej przygody w szeregach The Blues. Portugalczyk już miał okazję grać dla stołecznej ekipy – w drugiej połowie sezonu 22/23 był wypożyczony z Atletico.