Manchester City kontynuuje serię zwycięstw. Hat-trick Haalanda

Manchester City w 3. kolejce podejmował na wyjeździe West Ham United. Rywalizacja finalnie zakończyła się zwycięstwem mistrzów Anglii (3:1). Bohaterem został Erling Haaland, autor hat-tricka.

Drużyna Manchesteru City
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Drużyna Manchesteru City

Manchester City pokonuje West Ham United

Sobotnie zmagania w ramach 4. kolejki rozgrywek Premier League zamykało spotkanie West Hamu United z Manchesterem City. Gospodarze przystępowali do tej rywalizacji w dobrych nastrojach. “Młoty” bowiem w tygodniu okazały się lepsze od Bournemouth (1:0) w rozgrywkach Carabao Cup. Mistrzowie Anglii natomiast w ostatniej kolejce Ipswich Town (4:1).

Rywalizacja w Londynie wyśmienicie rozpoczęła się dla Manchesteru City. Podopieczni Pepa Guardioli objęli prowadzenie już w 10. minucie. Na listę strzelców wpisał się Erling Haaland. Radość mistrzów Anglii nie trwała zbyt długo, bowiem chwilę później na tablicy wyników był ponownie remis. Trafieniem do własnej bramki bowiem popisał się Ruben Dias. “The Citiziens” jeszcze przed przerwą strzelili tego dnia drugiego gola, a autorem bramki był nie kto inny jak Erling Haaland. Drużyny ostatecznie schodziły na przerwę z rezultatem 2:1 dla gości.

W drugiej połowie Manchester City szybko zaznaczył swoją dominację nad rywalem. Jednak West Ham United momentami potrafił się odgryźć rywalowi. Długo wynik się utrzymywał bez zmian, ale w 83. minucie Erling Haaland zakończył nam mecz i tym samym skompletował idealny występ. Norweg bowiem popisał się hat-trickiem. Gol napastnika “The Citizens” był ostatnim akcentem w tej rywalizacji.

West Ham United w kolejnym ligowym meczu zmierzą się na wyjeździe z Fulham. Manchester City natomiast ugości na własnym obiekcie Brentford.

West Ham United – Manchester City 1:2

Ruben Dias samobój (19′) – Haaland (10′, 30′)

Sprawdź także: Chelsea uzgodniła warunki wypożyczenia piłkarza Manchesteru United