Kompromitacja Manchesteru United. Tottenham zdominował Czerwone Diabły [WIDEO]

Manchester United w niedzielnym hicie Premier League podejmował Tottenham Hotspur. Rywalizacja zakończyła się kompromitacją drużyny Erika ten Haga. "Koguty" totalnie zdominowały rywala i wygrały 3:0.

Noussair Mazraoui oraz Timo Werner
Sportimage Ltd / Alamy Na zdjęciu: Noussair Mazraoui oraz Timo Werner

Tottenham Hotspur pokonuje Manchester United

Na niedzielne późne popołudnie został zaplanowany hit szóstej kolejki rozgrywek Premier League, w którym Manchester United przed własną publicznością podejmował Tottenham Hotspur. “Czerwone Diabły” nie są w najlepszej formie, co potwierdził ostatnim remis z Twente Enschede w Lidze Europy (1:1). Podopieczni Ange Postecoglou natomiast w tych samych rozgrywkach ograli Karabach Agdam (3:0).

Rywalizacja na Old Trafford wyśmienicie rozpoczęła się dla gości. Tottenham Hotspur objął prowadzenie już w 3. minucie. Wówczas znakomitą indywidualną akcją popisał się Micky van de Ven. Holenderski obrońca odnalazł podaniem w polu karnym Brennana Johnsona, który z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do bramki. “Koguty” w dalszej części meczu totalnie dominowały nad Manchesterem United. A na domiar złego gospodarzy, pod koniec pierwszej połowy czerwoną kartkę otrzymał Bruno Fernandes.

Oglądaj skróty meczów Premier League

W drugiej odsłonie Tottenham bardzo szybko podwyższył prowadzenie za sprawą Dejana Kulusevskiego. “Czerwone Diabły” nie potrafiły, choć na chwilę, przejąć inicjatywy w tym meczu, a podopieczni Ange Postocoglou raz po raz tworzyli groźne sytuacje bramkowe. W 77. minucie rezultat spotkania podwyższył Dominic Solanke. Trafienie angielskiego napastnika ostatecznie zamknęło rywalizację na Old Trafford. “Koguty” wywożą z trudnego terenu niezwykle ważny komplet punktów.

Tottenham Hotspur w kolejnym meczu podejmie Ferencvaros w Lidze Europy. Manchester United natomiast w tym samych rozgrywkach zagra z FC Porto.

Manchester United – Tottenham Hotspur 0:3

Johnson (3′), Kulusevski (46′), Solanke (77′)