Chelsea gwarantuje emocje? Zaskakujący nowy rekord Premier League!

Mecz Bournemouth - Chelsea zamykał sobotnią odsłonę 4. kolejki Premier League. Na Vitality Stadium niespodziewanie ustanowiono nowy rekord ligi.

Bournemouth - Chelsea
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Bournemouth - Chelsea

Chelsea razy osiem, Bournemouth razy sześć

W ostatnim starciu soboty w 4. serii gier Premier League padła tylko jedna bramka. Zdobył ją Christopher Nkunku, który w 86. minucie skorzystał z dogrania Jadona Sancho i zapewnił Chelsea zwycięstwo w pojedynku z Bournemouth. Gospodarze mieli swoją okazję w 38. minucie, jednak Evanilson nie wykorzystał rzutu karnego. Świetną paradą popisał się Robert Sanchez.

Oglądaj skróty meczów Premier League

Jednak żaden z grona wyżej wymienionych piłkarz nie sięgnął po tytuł “bohatera meczu”. Został nim… sędzia Anthony Taylor. Arbiter pokazał zawodnikom aż 14 żółtych kartek. Do tej pory w jednym spotkaniu Premier League najwięcej wręczono 12 napomnień (Chelsea – Tottenham w maju 2016 r., Wolves – Newcastle w sierpniu 2010 r.) To oznacza, że w sobotni wieczór na Vitality Stadium padł nowy rekord ligi.

Anthony Taylor pokazał graczom aż 14 kartek – sześć po stronie Bournemouth i osiem dla Chelsea: