Przełamanie Man City. Brighton postraszyło Obywateli [WIDEO]

Manchester City pokonał Brighton 2:1 w meczu 9. kolejki Premier League. Zwycięskie bramki dla Obywateli zdobyli Julian Alvarez i Erling Haaland, zaś dla Brighton honorowe trafienie zaliczył Ansu Fati.

Erling Haaland i Jeremy Doku
IMAGO / Colorsport Na zdjęciu: Erling Haaland i Jeremy Doku
  • W 9. kolejce Premier League Manchester City mierzył się z Brighton
  • Obywatele wygrali 2:1, a zwycięskie bramki zdobyli Julian Alvarez i Erling Haaland
  • Honorowe trafienie dla Brighton zanotował Ansu Fati

Manchester City 2:1 Brighton. Obywatele wracają na właściwe tory

To było bardzo ważne spotkanie dla Manchesteru City, który przegrał dwa ostatnie mecze w Premier League. Tym razem Obywatele stanęli na wysokości zadania i pokonali Brighton 2:1, przełamując niechlubną serię.

Manchester City szybko otworzył wynik spotkania, bo już w 7. minucie do siatki trafił Julian Alvarez. Argentyńczyk wykorzystał podanie Jeremy’ego Doku, który chwilę wcześniej przeprowadził fantastyczną akcję.

Nieco ponad dziesięć minut później na tablicy wyników było już 2:0. Tym razem bramkę zdobył Erling Haaland. Norweg przejął piłkę odzyskaną przez Bernardo Silvę i po chwili popisał się doskonałym uderzeniem, pokonując golkipera Brighton.

W 73. minucie Karou Mitoma poprowadził akcję Brighton, ogrywając Kyle’a Walkera. Japończyk dograł w pole karne gdzie odnalazł się Ansu Fati. Dla reprezentanta Hiszpanii to druga bramka w Premier League. Mewy, zdobywając gola kontaktowego, postraszyły Obywateli, ale ostatecznie nie udało im się wyrównać.