Manchester City gubi punkty! Newcastle postawiło się mistrzom Anglii [WIDEO]

Manchester City w sobotnie popołudnie mierzył się z Newcastle United. Spotkanie rozgrywane na St. James's Park zakończyło się sporą niespodzianką. "The Citizens" bowiem zremisowali z gospodarzami 1:1.

Harvey Barnes oraz Kyle Walker
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Harvey Barnes oraz Kyle Walker

Manchester City remisuje z Newcastle United

Sobotnie zmagania w ramach 6. kolejki rozgrywek Premier League zainaugurowało spotkanie, w którym Manchester City na wyjeździe mierzył się z Newcastle United. Mistrzowie Anglii przystępowali do tej rywalizacji po remisie w hitowym starciu z Arsenalem (2:2). “Sroki” natomiast w swoim ostatnim występie niespodziewanie przegrali z Fulham (1:3).

Rywalizacja na St. James’s Park od pierwszych minut była na wysokim poziomie. Jednak na pierwsze i jedyne trafienie w pierwszej odsłonie czekaliśmy do 35. minut. Wówczas podanie Jacka Grealisha na gola zamienił Josko Gvardiol. Reprezentant Chorwacji zachował się niczym rasowym napastnik. Jego trafienie sprawiało, że Manchester City schodził na przerwę z jednobramkową zaliczką.

Oglądaj skróty meczów Premier League

W drugiej połowie gra miała podobny przebieg do pierwszych 45. minut. Jednak niemalże na początku drugiej odsłony arbiter podyktował jedenastkę dla Newcastle United. Do piłki podszedł Anthony Gordon, który pokonał Edersona. Mistrzowie Anglii próbowali odwrócić losy rywalizacji, ale ostatecznie nie udało im się tego dokonać. Rywalizacja na St. James’s Park zakończyła się podziałem punktów.

Newcastle United w kolejnym meczu zmierzy się z AFC Wimbledon w rozgrywkach Pucharu Ligi Angielskiej. Manchester City natomiast podejmie Slovan Bratysława w Lidze Mistrzów.

Newcastle United – Manchester City 1:1