Liverpool z niezwykle cennym triumfem. Zwycięskie trafienie Salaha

Liverpool w sobotnim meczu ligowym podejmował Wolverhampton Wanderers. "The Reds" finalnie stanęli na wysokości zadania i zdołali pokonać rywala rezultatem 2:1.

Mohamed Salah
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Mohamed Salah

Liverpool pokonuje Wolverhampton Wanderers

Sobotnie zmagania 6. kolejki rozgrywek Premier League zamykało spotkanie, w którym Wolverhampton Wanderers przed własną publicznością podejmował Liverpool. Gospodarze przed meczem liczyli na przełamanie, bowiem przegrali swoje ostatnie trzy mecze. “The Reds” natomiast w tygodniu rozgromił West Ham United w Pucharze Ligi Angielskiej (5:1).

Spotkanie na Milenaux Stadium w pierwszej odsłonie nie porywało. Liverpool miał delikatną przewagę nad rywalem, ale obie drużyny miały akcji bramkowych jak na lekarstwo. Kibice w pierwszych 45. minutach obejrzeli jedno trafienie, które padło w doliczonym czasie gry. Na listę strzelców wpisał się Ibrahima Konate, któremu asystował Diogo Jota.

Druga odsłona natomiast wyśmienicie rozpoczęła się dla gospodarzy. Wolverhampton Wanderers doprowadził do wyrównania w 56. minucie, kiedy Alissona Beckera pokonał Rayan Ait-Nouri. Radość miejscowych kibiców i zespou Wolves długo nie trwało. Chwilę później arbiter podyktował jedenastkę, a do piłki podszedł Mohamed Salah. Egipcjanin nie pomylił się z rzutu karnego. Ostatecznie “The Reds” dowieźli wynik i

Liverpool w kolejnym meczu zmierzy się z Bologną w Lidze Mistrzów. Wolverhampton Wanderers natomiast podejmie w przyszłą sobotę Brentford.

Wolverhampton Wanderers – Liverpool 1:2

Ait-Nouri (56′) – Konate (45+2′), Salah (61′)

Sprawdź także: Maurizio Sarri na radarze klubów z Premier League