Kudus stracił głowę! Uderzył dwóch rywali w twarz! [WIDEO]

Mohamed Kudus rozpoczął strzelanie w meczu Tottenham - West Ham, ale został negatywnym bohaterem derbów Londynu. W końcówce spotkania 24-latek po prostu oszalał i został odesłany do szatni.

Mohamed Kudus
Paul Marriott / Alamy Na zdjęciu: Mohamed Kudus

Kudus zaatakował van de Vena i Sarra!

Tottenham rozbił West Ham w meczu otwierającym 8. kolejkę Premier League. Zwycięstwo Spurs zapewniły gole Dejana Kulosevskiego, Yyvesa Bissoumy, Heung-Min Sona i samobójcze trafienie Alphonse’a Areoli. Jednak to goście otworzyli wynik stołecznych derbów. W 18. minucie Jarrod Bowen zagrał wzdłuż bramki, a Mohamed Kudus z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce.

Reprezentant Ghany mimo porażki mógł zasłużyć na pozytywne noty, jednak w 83. minucie po prostu stracił głowę. Napastnik WHU starł się z Mickym van de Venem, którego najpierw dwukrotnie kopnął, a później – reagując na odepchnięcie przez Holendra – uderzył go w twarz. Były zawodnik Ajaxu nie zatrzymywał się – najpierw ucierpiał Richarlison, a następnie zaatakował Pape Matara Sarra. Sędzia… ukarał go żółtą kartką. Van de Ven także został napomniany.

Dopiero po analizie VAR Andrew Madley, który samodzielnie obejrzał tę sytuację, postanowił zmienić swoją decyzję i wyrzucić z boiska gwiazdę West Hamu.

Osłabieni goście oczywiście nie zmniejszyli strat i przegrali 1:4. Po ośmiu kolejkach Młoty mają na koncie tylko osiem punktów i zajmują 14. lokatę w tabeli Premier League. Natomiast Tottenham wywalczył pięć oczek więcej i jest szósty.