Arsenal otrzymał fatalne wieści. Gwiazdor złapał kontuzję

Arsenal w sobotę odniósł zwycięstwo nad Southampton w Premier League. Jak poinformowała niemiecka federacja piłki nożnej, Kai Havertz nie weźmie udziału w październikowym zgrupowaniu kadry narodowej z powodu kontuzji.

Mikel Arteta
News Images LTD / Alamy Na zdjęciu: Mikel Arteta

Kai Havertz kontuzjowany

Arsenal pokonał Southampton (3:1) na Emirates Stadium w ramach 7. kolejki Premier League. Wyrównującą bramkę w 58. minucie zdobył Kai Havertz, który doskonale wykończył akcję po podaniu Bukayo Saki. Reprezentant Niemiec wcześniej wpisał się na listę strzelców w Lidze Mistrzów przeciwko Paris Saint-Germain.

Oglądaj skróty meczów Premier League

W niedzielę niemiecka federacja piłkarska przekazała złe wieści dla kibiców Kanonierów. Okazało się, że Kai Havertz z powodu kontuzji kolana nie będzie mógł wystąpić w nadchodzących meczach reprezentacji Niemiec w Lidze Narodów. Piłkarz ma zostać dokładnie przebadany przez sztab medyczny Arsenalu, a jego przerwa od gry w może być wynikiem ostrożności po wcześniejszych problemach zdrowotnych zawodników, takich jak Martin Odegaard.

Kontuzja Havertza może znacząco wpłynąć na plany Arsenalu, który już teraz boryka się z problemami w ataku, w tym brakiem głębi na tej pozycji. Choć na ten moment nie jest jasne, jak poważny jest uraz Havertza, londyński klub może rozważać wzmocnienia ofensywy w styczniowym oknie transferowym, zwłaszcza jeśli kontuzja okaże się poważniejsza.

Havertz występuje w londyńskim klubie od lipca 2023 roku, kiedy to zdecydował się na transfer z Chelsea. Kanonierzy zapłacili za niemieckiego napastnika 75 milionów euro.