Kiwior na ustach Anglików. Upokorzenie i katastrofa

Jakub Kiwior nie będzie miło wspominał meczu z Bournemouth. Arsenal przegrał 0:2, a Polak przyczynił się do straconego gola. Występ defensora surowo oceniły angielskie media.

Jakub Kiwior
Sportimage Ltd / Alamy Na zdjęciu: Jakub Kiwior

Jakub Kiwior surowo oceniony za mecz z Bournemouth

Arsenal niespodziewanie przegrał 0:2 z Bournemouth w wyjazdowym meczu 8. kolejki Premier League. Niestety udział w porażce Kanonierów miał Jakub Kiwior, który zameldował się na boisku jeszcze w pierwszej połowie, gdy Mikel Arteta był zmuszony do zmiany strategii po czerwonej kartce Williama Saliby. Polak miał zastąpić Francuza i wraz z Gabrielem zabezpieczyć przestrzeń przed bramką Davida Rayi.

Kiwior nie ustrzegł się błędu w 79. minucie. Wówczas jego podanie przyczyniło się do podyktowanego rzutu karnego, który został wykorzystany i zapewnił Wisienkom dwubramkowe prowadzenie. Na reakcję sztabu szkoleniowego nie trzeba było długo czekać, bo kilka chwil po tym incydencie Mikel Arteta zdjął Polaka z boiska, wprowadzając dodatkowego napastnika.

Błąd Jakuba Kiwiora od 3:50

“Nie ma większego upokorzenia niż zdjęcie zmiennika. Ale taki właśnie los spotkał Kiwiora po tym, jak jego fatalne podanie do tyłu doprowadziło do rzutu karnego dla Bournemouth.” – ocenia serwis Daily Express.

“Wszedł za Sterlinga w pierwszej połowie. Jego podanie sprawiło, że Raya miał kłopoty tuż przed rzutem karnym, a następnie doznał upokorzenia, jakim było zdjęcie go z boiska” – czytamy na Goal.com.

“Trochę katastrofa. Koszmarny błąd reprezentanta Polski doprowadził do drugiego gola dla Bournemouth, a wkrótce potem został zmieniony przez Artetę” – komentuje portal 90min.com.

Angielskie media wprost piszą o upokorzeniu, jakim jest dla piłkarza przedwczesne zejście z boiska. Jakub Kiwior dostał tak zwaną “wędkę”, czyli wszedł z ławki, a następnie został zmieniony.

Czytaj dalej: Pep Guardiola sensacyjnym kandydatem. Gigant nawiązał kontakt