Mecz dwóch różnych połów, bez niespodzianki na Stamford Bridge

Riyad Mahrez
PressFocus Na zdjęciu: Riyad Mahrez

Manchester City wygrał 1:0 z Chelsea w wyjazdowym meczu w ramach 19. kolejki angielskiej ekstraklasy. Decydującą bramkę w spotkaniu zamykającym tę serię gier strzelił Riyad Mahrez. Pierwsza połowa hitowego starcia należała do gospodarzy, a w drugiej obudzili się goście.

• Manchester City pokonał Chelsea
  • Mecz zakończył się wynikiem 1:0
  • Autorem jedynego gola był Riyad Mahrez

Riyad Mahrez bohaterem Manchesteru City

Spotkanie Chelsea z Manchesterem City było absolutnym hitem 19. kolejki Premier League. “The Blues” podchodzili do tego meczu zdziesiątkowani kontuzjami, a jakby tego było mało, to już na początku starcia rozgrywanego na Stamford Bridge boisko z powodu urazów opuścić musieli Raheem Sterling oraz Christian Pulisic. W ich miejsce na murawie zameldowali się odpowiednio Pierre Emerick-Aubameyang i Carney Chukwuemeka.

Mimo tak złej prognozy podopieczni Grahama Pottera niespodziewanie wyglądali lepiej od drużyny “The Citizens” w pierwszej odsłonie spotkania. W 24. minucie płaski strzał na bramkę strzeżoną przez Edersona oddał Hakim Ziyech, ale Brazylijczyk nie popełnił błędu i popisał się bardzo dobrą interwencją. Najlepszą sytuację na otwarcie wyniku miał wprowadzony z ławki rezerwowych Carney Chukwuemeka. 19-letni pomocnik Chelsea trafił jednak w słupek.

Manchester City w pierwszych czterdziestu pięciu minutach gry nie potrafił sobie wykreować dogodnej okazji do zdobycia gola. Jedynym zagrożeniem ze strony ekipy Pepa Guardioli była dwójkowa akcja Ilkaya Guendogana z Erlingiem Haalandem z 38. minuty meczu.

Początek drugiej połowy spotkania wyglądał zupełnie inaczej. Piłkarze zespołu “The Citizens” byli dużo bardziej agresywni, a zawodnicy “The Blues” mieli problemy z utrzymaniem się przy piłce przez dłuższy czas. W 51. minucie Kevin De Bruyne posłał dokładne dośrodkowanie, a uderzenie głową Nathana Ake’a wylądowało na słupku. W 56. minucie odpowiedziała Chelsea, a konkretniej Thiago Silva, którego strzał nieznacznie minął bramkę.

W 63. minucie wreszcie byliśmy świadkami pierwszego gola tego wieczoru. Jack Grealish sprytnie podał do Riyada Mahreza, a algierski skrzydłowy nie pomylił się z najbliższej odległości i wyprowadził zespół gości na prowadzenie. Drużyna gospodarzy starała się doprowadzić do wyrównania, lecz biła głową w mur. Trafienie Riyada Mahreza okazało się być bramką na wagę trzech punktów.

Po 19. kolejkach Manchester City z 39 oczkami na koncie jest wiceliderem Premier League, a Chelsea z uzbieranymi 25 punktami plasuje się dopiero na 10. miejscu. W ligowej tabeli cały czas przewodzi Arsenal, który posiada 44 oczka.