Beniaminek urwał punkty Newcastle, sentymentalny powrót Eddiego Howe’a

Marcos Senesi
PressFocus Na zdjęciu: Marcos Senesi

Bournemouth zremisowało 1:1 z Newcastle United w meczu 23. kolejki Premier League. Dla trenera gości – Eddiego Howe’a – był to sentymentalny powrót na Vitality Stadium, gdzie przecież wcześniej pracował obecny szkoleniowiec Srok.

• Bournemouth zdobyło punkt w starciu z Newcastle
  • Spotkanie na Dean Court zakończyło się wynikiem 1:1
  • Bramki zdobyli Marcos Senesi oraz Miguel Almiron

Podział punktów na Vitality Stadium, cenne oczko Bournemouth

W pierwszej połowie spotkania pomiędzy Bournemouth a Newcastle United w ramach 23. kolejki Premier League niespodziewanie to gospodarze wyglądali lepiej od gości. W 13. minucie strzałem głową Nicka Pope’a próbował zaskoczyć Dominic Solanke. W 30. minucie Wisienki dopięły swego i objęły prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Marcos Senesi.

Argentyński środkowy obrońca dobrze odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zdobył bramkę na 1:0 dla Bournemouth. Jeszcze przed przerwą Newcastle United zdołało jednak doprowadzić do wyrównania – autorem gola wyrównującego był Miguel Almiron.

Druga połowa była wyrównana, ale brakowało konkretów ze strony obu zespołów. Sroki starały się zdobyć pełną pulę – swoje okazje mieli między innymi Allan Saint-Maximin oraz Sean Longstaff. Tuż przed ostatnim gwizdkiem Dominic Solanke był o krok od zapewnienia trzech punktów Wisienkom, lecz jego uderzenie w ostatniej chwili zostało wybite z linii bramkowej.

Ostatecznie mecz na Vitality Stadium zakończył się remisem 1:1 i podziałem punktów. To niezwykle cenne oczko dla Bournemouth, natomiast czwartemu w tabeli Newcastle United jutro odskoczyć może Manchester United. Warto odnotować, iż szkoleniowiec Srok Eddie Howe stanął dziś naprzeciw drużynie, której jeszcze niedawno był trenerem.