Beniaminek sprawił problemy Arsenalowi. Kanonierzy jednak triumfują

Arsenal w sobotnim meczu u siebie podejmował Leicester City. Mecz ostatecznie zakończył się triumfem "Kanonierów" (4:2). Piłkarze Mikela Artety dopiero w doliczonym czasie gry przypieczętowali triumf.

Piłkarze Arsenalu
PA Images / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze Arsenalu

Arsenal pokonuje Leicester City

W sobotnie popołudnie doszło do wielu ciekawych starć w ramach 6. kolejki rozgrywek Premier League. W jednym ze spotkań Arsenal przed własną publicznością podejmował Leicester City. “Kanonierzy” w swoim ostatnim występie pokonali Bolton Wanderers w Pucharze Ligi Angielskiej (5:1). Piłkarze “Lisów” natomiast w tych samych rozgrywkach wyeliminowali Walsall (1:0).

Strzelanie na Emirates Stadium rozpoczęło się w 20. minucie. To właśnie w tym momencie Arsenal wyszedł na prowadzenie za sprawą Gabriela Martinellego. “Kanonierzy” jeszcze przed przerwą podwyższyli rezultat. W doliczonym czasie gry asystę brazylijskiego skrzydłowego na gola zamienił Leandro Trossard. Podopieczni Mikela Artety zatem schodzili na przerwę z solidną zaliczką.

W drugiej odsłonie do głosu doszli zawodnicy Leicester City. Beniaminek Premier League w 47. minucie strzelił kontaktowego gola, który był autorstwem Jamesa Justina. Kwadrans później na tablicy wyników widniał już remis. Angielski obrońca bowiem dobył tego dnia drugą bramkę i dał wyrównanie “Lisom”. Wydawało się, że drużyny podzielą się punktami, ale Arsenal w doliczonym czasie gry strzelił dwa gole, które ostatecznie dały triumf. Najpierw do siatki trafił Leandro Trossard, a później Kai Havertz.

Arsenal w kolejnym meczu zmierzy się z Paris Saint-Germain w Lidze Mistrzów. Leicester City natomiast podejmie Bournemouth.

Arsenal – Leicester City 4:2

Martinelli (20′), Trossard (45+1′, 90+4′), Havertz (90+10′) – Justin (47′, 63′)

Sprawdź także: Liverpool ma plan na wzmocnienie ofensywy. Opcja z Bundesligi