Koszmarny błąd Jana Bednarka, absurdalny samobój

Jan Bednarek
PressFocus Na zdjęciu: Jan Bednarek

Jan Bednarek nie będzie dobrze wspominał tej soboty. Reprezentant Polski zaliczył bramkę samobójczą, a jego Southampton przegrał 1:2 z Wolverhampton Wanderers w spotkaniu 23. kolejki Premier League, które było bardzo ważne w kontekście utrzymania.

• Jan Bednarek popełnił fatalny błąd w meczu z Wolves
  • Stoper w 73. minucie skierował piłkę do własnej bramki
  • Święci ulegli Wilkom 1:2 w 23. kolejce Premier League

Pechowa interwencja Bednarka, samobój Polaka w starciu z Wolves

Southampton w 23. kolejce Premier League na własnym stadionie mierzył się z Wolverhampton Wanderers. Święci zdecydowanie lepiej rozpoczęli ten mecz, bowiem w 24. minucie za sprawą gola Carlosa Alcaraza objęli prowadzenie. Nieszczęścia przyszły dopiero w drugiej połowie i niestety antybohaterem gospodarzy został reprezentant Polski – Jan Bednarek.

Środkowy obrońca w 73. minucie rywalizacji źle zachował się w polu karnym – stracił równowagę, gdy próbował interweniować przy strzale Adamy Traore i zdobył bramkę samobójczą. W 87. minucie zwycięskie trafienie gościom zapewnił Joao Gomes. Warto odnotować, iż Wilki od 27. minuty grały w osłabieniu po tym, jak dwie żółte i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Mario Lemina.

Przypomnijmy, że Southampton skrócił wypożyczenie Jana Bednarka do Aston Villi, dlatego były zawodnik Lecha Poznań wrócił na St Mary’s Stadium już w trakcie sezonu. 26-letni defensor ma pomóc swojemu zespołowi w walce o utrzymanie na poziomie angielskiej ekstraklasy.

The Saints w tym momencie zamykają ligową tabelę i póki co nie widać światełka w tunelu.