Jeśli zdarza Ci się obstawiać zakłady bukmacherskie, na pewno wiesz, że w ofercie legalnych bukmacherów znaleźć możesz różnego rodzaju zakłady. Zakład bez remisu, czy inaczej DNB oferowany jest w typach na mecze piłki nożnej. Z tego artykułu dowiesz się czym dokładnie jest DNB i jak obstawiać zakłady bez remisu.
Zakład bez remisu w ofercie bukmacherów
Oferta kursowa na mecze piłki nożnej, a także inne dyscypliny to zbiór kilkudziesięciu lub kilkuset typów. Zakłady na wynik, dokładny wynik i sumę goli nie wypełnią pełnej oferty bukmachera na spotkania piłkarskie. Bukmacherzy oferują znacznie więcej niż te rynki, które wymieniliśmy wcześniej. Obstawiający regularnie wiedzą, że w przedmeczowych typach znaleźć można właśnie zakłady na DNB – remis nie ma zakładu, BTTS – obie drużyny strzelą bramkę, handicapy, zakłady na rzuty rożne i kartki, strzelcy itd. Każdy zakład ma swoją charakterystykę, a dokładne poznanie jej może pozwolić na skuteczniejsze typy.
Zakład bez remisu DNB często pojawia się w zakładach na piłkę nożną. To typ, który szczególnie występuje w ofercie piłkarskiej. Obstawianie DNB od strony matematycznej daje typerowi większe szanse na wygraną i zmniejsza ryzyko porażki. Jak to możliwe?
DNB – co to jest?
Co to jest DNB? Skrót wziął się z języka angielskiego od stwierdzenia “draw no bet”, czyli dosłownie “remis nie ma zakładu”. Ale jak w kontekście bukmacherskim działa zakład bez remisu?
W zakładach bukmacherskich DNB to typ sklasyfikowany jako dwudrogowy. To oznacza, że w zakładzie DNB typujesz spośród dwóch możliwości – wygrana drużyny A lub zwycięstwo drużyny B. Oferta zakładów DNB nie uwzględnia remisu, dlatego to zakład dwudrogowy. No ale jak doskonale wiesz, mecze piłki nożnej mogą zakończyć się remisem. Co wtedy? W takiej sytuacji użytkownik, który obstawiał DNB otrzymuje zwrot stawki. Kupon rozliczony jest po kursie 1.0, co jest równoznaczne z odebraniem postawionej stawki.
O DNB wspomina się również wtedy, kiedy mówimy o handicapach azjatyckich. To właśnie rodzaj zakładu, który został zaczerpnięty z “azjanów”. Zakład bez remisu, to inaczej handicap zerowy.
Sprawdź także, czym są długoterminowe zakłady bukmacherskie i dowiedz się jak z nich korzystać!
Zakład bez remisu – przykład
U polskich bukmacherów DNB często oznaczone jest w ofercie kursowej jako “zakład bez remisu”. Tak jest u operatora STS – chcąc obstawić DNB skorzystaj z sekcji “zakład bez remisu”. Jak działa DNB? Wyjaśnimy to na przykładzie meczu Ekstraklasy: Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław.
Kursy w zakładach bukmacherskich STS na DNB w spotkaniu Raków – Śląsk: 1.22 – 4.40. Obstawiając wygraną Rakowa – wygrasz, jeśli Częstochowianie zwyciężą. Typując na Śląsk kupon zostanie rozliczony jako wygrany, jeśli klub z Wrocławia pokona Raków. Co w przypadku remisu? W takiej sytuacji zostanie wprowadzona zasada “remis – nie ma zakładu”. Bukmacher STS zwróci środki za postawiony zakład.
Bukmacherzy z DNB
Zakład DNB tak naprawdę należy do typów, które wchodzą w zakres podstawowej oferty bukmachera. Możliwość obstawiania “draw no bet” dają zakłady bukmacherskie STS, Fortuny, Superbet, eWinner, forBET itd. Lista bukmacherów z ofertą na “remis – nie ma zakładu” jest długa. Tak naprawdę wszyscy legalni bukmacherzy udostępniają kursy na DNB w meczach piłki nożnej.
Czy DNB to cashback?
Jeśli mówimy o zwrocie stawki u bukmachera, to gracze mogą mieć skojarzenia z zakładem bez ryzyka. W końcu w promocji cashback również odzyskuje się stawkę za kupon, który nie wejdzie. W przypadku typów DNB jest jednak inaczej.
Zakłady DNB to nie promocja, a rodzaj typu. Zakład bez ryzyka często ma to do siebie, że zwrot stawki trzeba obrócić. Wypłacony kupon po rozliczeniu DNB nie podlega żadnym obostrzeniom. Ale co ważne – w zakładzie bez ryzyka stawka wypłacana jest za każdy przegrany kupon. W DNB zwrot możliwy jest tylko w przypadku remisu. Jeśli rywal wygra, to klient nie otrzyma zwrotu stawki.
Jakie są zalety i wady zakładów bez remisu?
Gołym okiem widać, że największą zaletą zakładów DNB jest to, że można odzyskać stawkę, kiedy nasz kupon nie wejdzie. W meczu piłki nożnej może wygrać gospodarz, gość lub paść remis. Typ na DNB zabezpiecza nas przed podziałem punktów, ponieważ wtedy otrzymujemy zwrot od bukmachera. Dzięki zakładowi remis – zwrot tylko jeden rezultat oznacza porażkę (wygrana przeciwnika). Kiedy poprawnie obstawisz swojego faworyta w DNB to otrzymujesz wygraną z kuponu. Przy remisie to wiadomo, że zakład jest anulowany.
Komfort i bezpieczeństwo stawki na pewno przemawiają za obstawianiem zakładów DNB. Od strony prawdopodobieństwa to po prostu mniejsze ryzyko na utratę kapitału, kiedy obstawia się zakłady bez remisu. A co z wadami w przypadku DNB?
Typy bukmacherskie o charakterze “remis – nie ma zakładu” mają jedną zdecydowaną wadę. Obstawianie wygranej jednej lub drugiej drużyny w tej sekcji zawsze oznacza niższe kursy niż granie w klasycznych zakładach 1X2. Wytłumaczenie tego jest proste – mniej ryzykujesz obstawiając DNB, więc z automatu możesz mniej wygrać. W tym przypadku zabezpieczenie przed utratą stawki kosztuje cię spadkiem kursu na typowanie wygranej gospodarzy lub gości.
Dowiedz się więcej w naszym poradniku odnośnie obstawiania zakładów i już dziś zacznij wygrywać!
Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.
Najczęściej zadawane pytania na temat zakładu bez remisu
DNB to skrót od “draw no bet”, czyli rodzaju zakładu, w którym w przypadku remisu bukmacher zwraca graczowi postawione środki. To zakład dwutorowy, który uważany jest za bezpieczniejszy, ponieważ prawdopodobieństwo przegranej jest mniejsze.
Zakład bez ryzyka postawisz u każdego bukmachera legalnie działającego w Polsce, między innymi STS, Fortuna, Betfan, ETOTO, Betclic.