Świetny Martinez, geniusz Messi i supersnajper Mbappe, czyli jedenastka katarskiego mundialu

Kylian Mbappe i Lionel Messi
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Kylian Mbappe i Lionel Messi

Mistrzostwa świata w Katarze dobiegły końca. Rywalizacja z udziałem 32 ekip była niezwykle emocjonująca. W związku z tym pierwszy w historii tego typu turniej, który odbył się jesienią, na długo zostanie w pamięci kibiców. Szczególnie że jest wielu zawodników, którzy zapisali się jako bohaterowie.

  • 22. Mistrzostwa Świata w piłce nożnej już się zakończyły
  • W finalowym starciu turnieju Argentyna mierzyła z Francją
  • Nadszedł już czas podsumowań, więc Goal.pl przygotował najlepszą jedenastkę turnieju

Dream team mistrzostw świata w Katarze

Mistrzostwa świata obfitowały w wiele spektakularnych występów, w których swoją historię zapisała także reprezentacja Polski. Biało-czerwoni po raz pierwszy od 36 lat wyszli z grupy na mundialu. Pozytywną niespodzianką katarskiego czempionatu było z kolei Maroko, które zakończyło mistrzostwa świata na czwartym miejscu. W starciu o trzecie miejsce zawodnicy Lwów Atlasu ulegli Chorwacji (1:2).

W rywalizacji o końcowy triumf Argentyna mierzyła się z Francją, co było spełnieniem marzeń fanów. Lionel Messi skonfrontował się z Kylianem Mbappe. Starcie na Lusail Iconic Stadium ostatecznie zakończyło się triumfem Albiceleste, którzy wygrali taki turniej po raz trzeci w historii i po raz pierwszy od 36 lat.

Którzy piłkarze zaprezentowali się najlepiej? Kto zrobił na tyle dużo na katarskim turnieju, aby znaleźć się w jedenastce turnieju? W tym miejscu prezentujemy zestawienie z udziałem najlepszych zawodników, korzystając z ustawienia 1-3-5-2.

Bramkarz:

Emiliano MARTINEZ (Argentyna) – Mieliśmy twardy orzech do zgryzienia z wyborem bramkarza. Do ostatniej chwili naszym faworytem był Dominik Livaković. Występ w finale mundialu sprawił jednak, że ostatecznie postawiliśmy na golkipera Aston Villi. Dwukrotnie świetnie spisywał się w konkursie rzutów karnych. Po raz pierwszy w starciu z Holandią w 1/4 finału. Drugi raz miał miejscu w konfrontacji z Francją. Niewykluczone, że to Martinez jest największym bohaterem Albiceleste dzięki interwencji z doliczonego czasu dogrywki z Trójkolorowymi.

Obrońcy:

Josko GVARDIOL (Chorwacja) – W trakcie katarskiego mundialu 20-latek był jedną z jaśniejszych postaci. Mimo zaledwie 20 lat Gvardiol imponował solidnością, podejmowanie słusznych wyborów i niezwykłe inteligencją boiskową. Te elementy mogą sprawić, że zawodnik może niebawem zostać najdroższym obrońcą świata. Słabszy moment Gvardiol miał w starciu przeciwko Argentynie z Leo Messim na czele, ale to bez wątpienia nie jest powód do wstydu.

Achraf HAKIMI (Maroko) – 24-latek był zdecydowanie jednym z ważniejszych punktów reprezentacji Maroka. Doskonały w defensywie i ofensywie. Nie tylko wyróżniał się odbiorami i przechwytami, ale też imponował świetnymi zagraniami w ofensywie. Zaliczył jedną asystę, a ponadto wyróżnił się tym, że osiągnął jedną z największych prędkości na mistrzostwach świata wraz z Kylianem Mbappe.

Romain SAISS (Maroko) – Reprezentacja Maroka to jedna z tych ekip katarskiego mundialu, który swoje osiągnięcia notowała przede wszystkim dzięki poukładanej grze obronnej. Lwy Atlasu przede wszystkim mogli liczyć pod tym względem na defensora Besiktasu. Saiss to typ lidera zespołu, który poniżej pewnego poziomu nie schodził.

Pomocnicy:

Sofyan AMRABAT (Maroko) – Broniący barw Fiorentiny zawodnik w trakcie mistrzostwo świata wyróżniała się pracą na całej szerokości boiska. Wyróżnił się udanymi wślizgami, dużo biegał, uaktywniając się w akcjach ofensywnych. To skutkuje, że dzisiaj o Amrabata zabiegają największe europejskie potęgi. Rynkowa wartość 26-latka wynosi 10 milionów euro.

Jude BELLINGHAM (Anglia) – Zawodnik mający zaledwie 19 lat grał tak, jakby był etatowym uczestnikiem mistrzostwo świata. Jego gra była wyjątkowa, a jednocześnie konsekwentna. Chociaż reprezentacja Anglii zakończyła udział na mundialu w 1/4 finału, to nie można były nie uwzględnić Bellinghama w najlepszej jedenastce katarskich mistrzostw świata. W pięciu spotkaniach na mundialu strzelił jednego gola, a ponadto zanotował jedną asystę.

Antoine GRIEZMANN (Francja) – Piłkarz Atletico Madryt w ogóle nie przypominał na mundialu przygnębionego różnymi niepowodzeniami zawodnika FC Barcelony. Griezmann pracował dla dobra drużyny, skupiając się tylko na podejmowaniu rozsądnych decyzji. Nie koncentrował się na poprawianiu swoich indywidualnych statystyk, ale na altruistycznej grze, przynoszącej korzyści reprezentacji Francji.

Alexis MAC ALLISTER (Argentyna) – 23-latek nie zaczął mundialu w Katarze jako podstawowy zawodnik reprezentacji Argentyny. Mac Allister jednak się tym nie przejął. Gdy już otrzymał szansę na grę, to pokazał swoje mocne strony, którymi są: kontrola nad piłką, kreatywność i pressing w ostatniej tercji boiska. Już dzisiaj rynkowa wartość zawodnika wynosi 32 miliony euro. Można się jednak spodziewać, że niebawem będzie jeszcze większa.

Theo HERNANDEZ (Francja) – Mistrzostwa świata w Katarze piłkarz zaczął jako zmiennik, ale już w 13. minucie starcia z Australią pojawił się na boisku, zmieniając swojego brata Lucasa, który doznał kontuzji. Od tamtej pory Theo Hernandez spisywał się znakomicie, a wpływ na to miała jego umiejętność do nieustępliwej gry i zamiłowanie do szukania pozytywnych rozwiązań w ataku.

Napastnicy:

Kylian MBAPPE (Francja) – Środkowy napastnik grał tak, jakby był zaprogramowany na końcowy sukces. Praktycznie w każdym momencie na boisku był bardzo niebezpieczny. Nawet w spotkaniach, w których nie zdobył bramki, pomagał tworzyć kluczowe sytuacje. Imponował bardzo, notujący ostatecznie osiem trafień w turnieju. Potrafił przyciągać uwagę obrońców rywali i sobie z nimi radzić.

Lionel MESSI (Argentyna) – Nie ma sensu argumentowanie obecności kapitana reprezentacji Argentyny w zestawieniu. Był rewelacyjnym łącznikiem gry. Realizował swoje zadania z zimną krwią. Człowieka może ogarniać smutek, że taki zawodnik jak Messi jest niestety coraz bliżej końca piłkarskiej kariery.

Rezerwowi: Dominik Livaković (Chorwacja), Marquinhos (Brazylia), Ibrahim Konate (Francja), Nathan Ake (Holandia), Casemiro (Brazylia), Azzedine Ounahi (Maroko), Adrien Rabiot (Francja), Mateo Kovacic (Chorwacja) Enzo Fernandez (Argentyna), Bruno Fernandes (Portugalia), Dani Olmo (Hiszpania), Olivier Giroud (Francja), Cody Gakpo (Holandia), Julian Alvarez (Argentyna).

Czytaj więcej: Na jakich trenerów stać PZPN? Wynagrodzenia selekcjonerów na mistrzostwach świata

Komentarze