Boniek krytyczny po porażce z Austrią. Wyróżnił cztery nazwiska

Reprezentacja Polski przegrała z Austrią 1-3, a niekorzystny wynik meczu Holandia - Francja sprawił, że jako pierwsza straciła szanse na awans do fazy pucharowej. Zbigniew Boniek ocenił piątkowy występ Biało-Czerwonych.

Zbigniew Boniek

Zieliński najlepszy spośród Polaków

Reprezentacja Polski przystępowała do meczu z Austriakami z dużymi nadziejami. Choć spotkanie z Holandią zakończyło się porażką, w jego trakcie ekipa Michała Probierza zaprezentowała kilka ciekawych akcji, które sugerowały, że zmierza w odpowiednim kierunku. Austria szybko jednak sprowadziła Biało-Czerwonych na ziemię. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1-1, zaś po przerwie strzelali już tylko rywale Polaków, którzy ostatecznie zwyciężyli 3-1.

Do przerwy świetnie prezentował się Piotr Zieliński, który tworzył swojej drużynie najwięcej sytuacji. Był aktywny w ofensywie, imponował techniką i nie popełniał błędów. Dobrze dysponowany w bramce był również Wojciech Szczęsny, który zaliczył kilka istotnych interwencji. Finalnie golkiper Juventusu musiał natomiast trzykrotnie wyciągać piłkę z siatki.

Michałowi Probierzowi nie pomogli tego dnia zmiennicy. Ani wprowadzony w przerwie Jakub Moder, ani później Robert Lewandowski, Karol Świderski czy Kamil Grosicki nie wpłynęli pozytywnie na przebieg gry. Zbigniew Boniek po przegranym meczu z Austrią był dość krytyczny. Wyróżnił czterech zawodników, którzy zagrali na odpowiednim poziomie. Oprócz wspomnianych Zielińskiego i Szczęsnego, podobał mu się występ Nicoli Zalewskiego oraz Przemysława Frankowskiego.

Reprezentacja Polski jako pierwsza pożegnała się z mistrzostwami Europy. Po remisie w meczu Francja – Holandia straciła matematyczne szanse na awans do fazy pucharowej.