Niespodzianka we Francji. PSG gubi punkty [WIDEO]

Paris Saint-Germain w sobotnim meczu mierzyło się na wyjeździe ze Stade Remis. Rywalizacja ostatecznie zakończyła się sporą niespodzianką. Drużyny bowiem podzieliły się punktami (1:1).

Marshall Munetsi oraz Desire Doue
ZUMA Press, Inc. / Alamy Na zdjęciu: Marshall Munetsi oraz Desire Doue

Paris Saint-Germain remisuje ze Stade Reims

Paris Saint-Germain w sobotni wieczór zamykało tego dnia zmagania w rozgrywkach Ligue 1. Mistrzowie Francji mierzyli się na wyjeździe ze Stade Remis. Paryżanie podchodzili do tej rywalizacji w dobrych nastrojach, po tym jak w środku tygodnia pokonali Gironę w Lidze Mistrzów (1:0). Gospodarze natomiast w swoim ostatnim meczu pokonali Nantes (2:1).

Rywalizacja na Stade Auguste Delaune wyśmienicie rozpoczęła się dla gospodarzy. Stade Reims objęło prowadzenie już w dziewiątej minucie meczu, kiedy na listę strzelców wpisał się Keito Nakamura.

Utrata gola sprawiła, że Paris Saint-Germain natychmiastowo wzięło się do roboty. Podopieczni Luisa Enrique zaczęli dominować w posiadaniu piłki, ale kompletnie nie mogli przełożyć to na oddane strzały. Mistrzom Francji finalnie w pierwszych 45. minutach nie udało się wyrównać, dlatego schodzili na przerwę ze spuszczonymi głowami.

W drugiej odsłonie sytuacja na boisku nieuległa zmianie. PSG dominowało nad rywalem, ale mieli problem z oddawaniem strzałów. W 68. minucie gościom wreszcie udało się doprowadzić do wyrównania. A zrobił to mianowicie Ousmane Dembele. Mistrzowie Francji próbowali odmienić jeszcze losy rywalizacji, ale mecz ostatecznie zakończył się niespodziewanym remisem.

Paris Saint-Germain w kolejnym meczu zmierzy się z Rennes. Stade Reims natomiast zagra przeciwko Angers.

Stade Reims – Paris Saint-Germain 1:1