Lille – PSG: mistrz zdemolowany przez wicemistrza

Leo Messi
Pressfocus Na zdjęciu: Leo Messi

Hit 23. kolejki Ligue 1 był wyjątkowo jednostronny. Lille OSC nie miało żadnych szans w rywalizacji z PSG, przegrywając aż 1:5.

Przełamanie Messiego

Goście już w 10. minucie objęli prowadzenie za sprawą Danilo. Przez chwilę Lille OSC załapało wówczas kontakt i było równorzędnym rywalem dla PSG, o czym najlepiej świadczy wyrównujące trafienie Svena Botmana 18 minut później. Podopieczni Mauricio Pochettino z każdą kolejną minutą się rozkręcali.

Najpierw paryżanom ponownie prowadzenie dał Presnel Kimpembe, a parę minut później do siatki w lidze francuskiej w końcu trafił Leo Messi. Dla Argentyńczyka był to pierwszy gol od 20 listopada 2021 r. W ten sposób, trwająca 518 minut strzelecka niemoc Argentyńczyka dobiegła końca.

W drugiej połowie zabawę kontynuował jeszcze Danilo, zaś gospodarzy w 67. minucie dobił Kylian Mbappe.