Ligue 1: PSG rozczarowało, skromne zwycięstwo z Rennes

PSG
PressFocus Na zdjęciu: PSG

Paris Saint-Germain rozczarowało w piątkowym spotkaniu Ligue 1 z Rennes. Kibice zgromadzeni na Parc Des Princes zobaczyli w tym spotkaniu tylko jednego gola, a wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Kylian Mbappe.

• PSG nie oddało ani jednego celnego strzału w pierwszej połowie
  • Gol Mbappe anulowany po interwencji VAR-u, drugi zdobyty już prawidłowo
  • PSG pozostaje liderem Ligue 1

Bez fajerwerków w meczu PSG

Pierwsza połowa meczu PSG z Rennes zdecydowanie rozczarowała. Przez większość jej część niewiele się działo, co dobitnie pokazuje ilość sytuacji podbramkowych, w których goście byli lepsi 5:4. Na największą uwagę zasługuje chyba fakt, że paryżanie nie oddali przez 45 minut ani jednego celnego strzału i tylko jeden niecelny. Taka gra po prostu nie przystoi drużynie, która chce walczyć o triumf w Lidze Mistrzów. W 44. minucie żółtą kartką ukarany został Kylian Mbappe.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. W 65. minucie futbolówkę do siatki wpakował Kylian Mbappe, ale ostatecznie arbiter główny tego spotkania gola nie uznał. Po skorzystaniu z analizy VAR odgwizdano spalonego. W kolejnych minutach mimo pojawienia się na boisku Mauro Icardiego i Angela Di Marii PSG nie potrafiło przełamać defensywy Rennes. Przełamanie przyniósł dopiero doliczony czas gry. Szybką kontrę po podaniu Lionela Messiego sfinalizował Kylian Mbappe, który tym samym ustalił wynik spotkania.