Bułka kontra Majecki. Trzy gole w pojedynku polskich bramkarzy

Marcin Bułka zmierzył się z Radosławem Majeckim w polskim starciu w Ligue 1. W meczu Nicea - Monaco padły trzy bramki.

Marcin Bułka i Radosław Majecki
Icon Sport / ZUMA Press Inc / Alamy Na zdjęciu: Marcin Bułka i Radosław Majecki

Bułka lepszy w starciu z Majeckim

Jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań 9. kolejki Ligue 1 była rywalizacja OSG NiceAS Monaco. Gospodarze przystępowali do tego pojedynku jako 10. ekipa francuskiej ekstraklasy, natomiast goście zajmowali 2. miejsce. Zwycięstwo mogło dać ekipie z Księstwa chwilowy awans na pozycję lidera.

W 22. minucie Marcin Bułka musiał sięgać do siatki po strzale Breela Embolo, ale po chwili to trafienie zostało anulowane. 17 minut później reprezentant Szwajcarii nie dał się złapać na spalonym i otworzył wynik spotkania. Nicea wyrównała w doliczonym czasie gry pierwszej połowy – Radosława Majeckiego pokonał Evann Guessand.

Monaco schodziło na przerwę w dziesiątkę. Tuż przed gwizdkiem sędziego Vanderson nie wytrzymał ciśnienia i w ciągu 14 minut obejrzał drugą żółtą kartkę. Brazylijczyk został wyrzucony z boiska w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

Gospodarze w 71. minucie wykorzystali swoją przewagę i za sprawą gola Gaetana Laborde’a zapewnili sobie zwycięstwo. Nicea wygrała z Monaco 2:1 awansowała na 8. miejsce. Marcin Bułka mógł cieszyć się z pokonania ekipy Radosława Majeckiego, która nadal zajmuje 2. lokatę.