Yussuf Poulsen sprawił, że całe Parken Stadium oszalało. Reprezentant Danii popisał się przepięknym trafieniem w starciu z Serbią. 30-latek wpisał się na listę strzelców uderzeniem przewrotką.

Yussuf Poulsen oraz Morten Hjulmand
Cal Sport Media / Alamy Na zdjęciu: Yussuf Poulsen oraz Morten Hjulmand

Yussuf Poulsen z cudownym trafieniem w meczu Dania – Serbia

Reprezentacja Danii w niedzielę podejmowała Serbię w Lidze Narodów. Podopieczni Kaspera Hjulmanda przystępowali do tego starcia w dobrych nastrojach, po tym jak pokonali w ostatnim meczu Szwajcarów (2:0). Zespół Dragana Stojkovicia natomiast w tygodniu zremisował z Hiszpanią (0:0).

Rywalizacja na Parken Stadium rozpoczęła się na dobre w 36. minucie. To wtedy kibice obejrzeli pierwsze trafienie. Na listę strzelców wpisał się Albert Gronbaek. Trafienie 23-latka było jedynym golem w pierwszej odsłonie, więc Duńczycy schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Najlepsze jednak dopiero nadeszło w drugiej połowie. A właściwie w 61. minucie. Wówczas gospodarze przeprowadzili zabójczy cios. Victor Kristiansen dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie znajdował się Yussuf Poulsen. 30-letni napastnik złożył się do przewrotki i przepięknym uderzeniem pokonał serbskiego bramkarza. Zawodnik RB Lipsk z pewnością zdobył jedną z piękniejszych bramek w karierze.

Dzisiejsze trafienie Yussufa Poulsena było jego 14. golem w narodowych barwach. Reprezentant Danii uzbierał taką statystykę w 85. meczach.

Podopieczni Kaspera Hjulmanda ostatecznie zapisali na swoim koncie drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Mecz bowiem zakończył się ich zwycięstwem nad Serbią rezultatem 2:0.

Sprawdź także: Spalletti pod wrażeniem reprezentanta Włoch. Jego powrót wpłynął na drużynę